Nowy numer 44/2020 Archiwum

Znamy datę beatyfikacji Carla Acutisa

Diecezja Asyż-Nocera Umbra-Gualdo Tadino świętuje wieści o beatyfikacji Carla Acutisa, która odbędzie się w Asyżu w sobotę 10 października o godz. 16.00 w bazylice Świętego Franciszka - czytamy na stronie agensir.it.

Radość, na którą czekaliśmy od dłuższego czasu, w końcu ma wyznaczoną datę - mówi biskup Domenico Sorrentino - To miłe, że wiadomość nadchodzi w czasie, gdy przygotowujemy się do święta Ciała i Krwi Pana. Młody Carlo wyróżniał się miłością do Eucharystii, którą określał jako autostradę do Nieba.

Biskup zwraca uwagę, że wiadomość o dacie beatyfikacji jest jak promień światła w tym okresie, w którym Włochy walczą z ciężką sytuacją zdrowotną, społeczną i zawodową. - W ostatnich miesiącach stanęliśmy w obliczu samotności i dystansu, doświadczając jednocześnie najbardziej pozytywnego aspektu Internetu, technologii komunikacyjnej, co do której Carlo miał wyjątkowy talent - dodaje ks. biskup.

Warto wspomnieć, że papież Franciszek w liście Christus vivit, który był skierowany do wszystkich młodych ludzi na świecie, przedstawił Carla jako model młodzieńczej świętości w erze cyfrowej.

Ciało Carla Acutisa jest przechowywane w Asyżu w Santuario della Spogliazione. Biskup podkreśla, że beatyfikacja Carla może sprawić, że jeszcze więcej młodych ludzi się nim zainteresuje i będzie dla nich wzorem do naśladowania.

« 1 »

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL