Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ruszają kolejne europejskie ligi piłkarskie

Dwie kolejne ligi piłkarskie - w Szwajcarii i Grecji - dostały pozwolenie swoich rządów na wznowienie rozgrywek, mimo trwającej na świecie pandemii koronawirusa. Z kolei w Serbii od 1 czerwca na trybuny mogą wrócić kibice.

Ten bałkański kraj jest jednym z pierwszych, który pozwolił na wydarzenia sportowe odbywające się na świeżym powietrzu z udziałem publiczności. Musi zostać zachowany jednak wymagany odstęp dwóch metrów między siedzącymi na trybunach

Piłkarska liga wróci do gry już w ten weekend - podobnie jak polska ekstraklasa - ale pierwsza kolejka będzie jeszcze rozegrane przy pustych trybunach.

W Grecji i Szwajcarii rząd dał zielone światło do wznowienia rozgrywek od 6 czerwca. Teraz ostateczne decyzje muszą podjąć władze poszczególnych lig. W obu przypadkach wydaje się to być formalnością.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zamarł cały sportowy świat. Teraz powoli się wszystko znowu budzi do życia, ale wydarzenia są rozgrywane pod wieloma warunkami i obwarowane restrykcjami. Dotychczas potwierdzono na świecie ponad 5,7 mln zachorowań na Covid-19, w tym 353 tys. zgonów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama