Nowy numer 21/2020 Archiwum

Brazylia: 20 tys. nowych zachorowań na Covid-19 w ciągu doby

W ciągu ub. doby wykryto prawie 20 tys. nowych przypadków zachorowań na Covid-19, 888 osób zmarło - poinformowąło w środę brazylijskie ministerstwo zdrowia. Eksperci wskazują, że jeśli tendencja ta utrzyma się to Brazylia może zająć drugie miejsce wśród krajów z największą liczbą zachorowań, za USA.

Obecnie drugie miejsce na tej liście zajmuje Rosja a trzecie Wielka Brytania.

Łączna potwierdzona liczba przypadków infekcji koronawirusem w Brazylii wynosi obecnie 291 579 a zgonów 18 859.

Wobec szybko rozprzestrzeniającej się pandemii ministerstwo zdrowia wydało w środę wytyczne zalecające stosowanie leków przeciwmalarycznych, w tym chlorochiny i hydroksychlorochiny, czyli hydroksylowej pochodnej chlorochiny.

Do stosowania hydroksychlorochiny przyznał się prezydent USA Donald Trump, który oświadczył, że "ewentualna korzyść przeważa nad względnym ryzykiem".

Do stosowania chlorochiny w leczeniu chorych na Covid-19 wezwał prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, mimo ostrzeżeń ze strony ekspertów medycznych, którzy wskazują, że jej skuteczność w zwalczaniu nowego wirusa nie jest dowiedziona.

Bolsonaro, były wojskowy, jest powszechnie krytykowany za jego stosunek do pandemii. Długo sprzeciwiał się np. zaleceniom utrzymywania dystansu społecznego, domagając się natomiast jak najszybszego otwarcia gospodarki.

"Prowadzimy wojnę. Gorsza od porażki byłaby hańba poddania się" - napisał Bolsonaro na Twitterze.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama