Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nowa forma pomocy ofiarom wykorzystywania seksualnego w Kościele

COD uruchomiło specjalny adres mailowy: pomoccod@ignatianum.edu.pl skierowany głównie do osób dotkniętych wykorzystaniem seksualnym w dzieciństwie lub młodości w środowisku kościelnym, szczególnie do tych, które zmagają się, ze skutkami tego rodzaju przemocy.

- Otwieramy możliwość podzielenia się drogą mailową swoją historią, trudnościami, potrzebami i pytaniami. Również w sytuacji, gdy nie doświadczyłaś lub nie doświadczyłeś takiej przemocy, ale jesteś jej świadkiem. Chcemy odpowiedzieć na Twoje pytania i – jeśli to możliwe – pomóc przez konkretną informację o możliwościach otrzymania pomocy – informuje krakowskie Centrum Ochrony Dziecka.

Nowy adres mailowy: pomoccod@ignatianum.edu.pl obsługiwać będzie bezpośrednio siostra Anna Papierz, urszulanka, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka, nauczyciel, pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy, słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży.

- Zmagasz się ze skutkami krzywdy w sferze seksualności doświadczonej w dzieciństwie lub młodości w środowisku kościelnym, potrzebujesz wsparcia, porady, poszukujesz informacji o możliwości uzyskania pomocy, możesz napisać o tym w e-mailu – zachęca s. Anna.

Radą i pomocą przy udzielaniu porad i wskazywaniu konkretnej pomocy służyć będzie cały zespół COD pod przewodnictwem o. Adama Żaka SJ. Jest to najbardziej kompetentna i doświadczona w Polsce ekipa specjalistów w zakresie rozwiązywania problemów związanych z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich w Kościele oraz tworzenia odpowiednich programów prewencyjnych w tym obszarze.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze