Nowy numer 21/2020 Archiwum

Muszą zwrócić 2,4 mln Euro przeznaczone na walkę z wirusem

Ugandyjski Sąd Najwyższy nakazał w środę członkom parlamentu zwrot pieniędzy, które sami sobie przyznali jako nagrody, na zwalczanie koronawirusa.

Pieniądze zostały początkowo zatwierdzone jako część większego pakietu budżetowego i miały być wykorzystane do szerokich działań uświadamiających dotyczących wirusa.

Według gazety The Observer na początku kwietnia na indywidualne konta parlamentarzystów wpłynęło w sumie 2,4 miliona euro.

Fakt ten został skrytykowany przez prezydenta Yoweri Museveni, który określił go jako „moralnie naganny”.

Sąd orzekł, że posłowie muszą spłacić wszelkie pieniądze, które otrzymali w ramach pakietu, zatwierdzonego do walki z koronawirusem w ich okręgach wyborczych

Wyrokiem sądu, pieniądze mają zostać spłacone lub przekazane krajowym lub okręgowym grupom zadaniowym do przeciwdziałania Covid-19.

Uganda dotychczas potwierdziła 79 przypadków koronawirusa. Nie ma przypadków śmiertelnych.

Tymczasem w Malawi prezydent Peter Mutharika ogłosił pakiety gotówkowe dla biednych, w związku z Covid-19, aby pomóc im przetrwać pandemię w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama