Nowy numer 5/2023 Archiwum

Abp Dzięga: Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych

– Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych – mówił abp Andrzej Dzięga do zgromadzonych, tym razem przed monitorami, uczestników Szczecińskiego Marszu dla Życia. – Nie ma głębszego grzechu, nie ma większego cierpienia Boga i człowieka dziś w sprawach ziemskich niż grzech zabijania nienarodzonych – wskazywał metropolita szczecińsko-kamieński.

Zachęcił też do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia by „otoczyć szańcem ochrony dzieci nienarodzone”.

Epidemia koronawirusa zmusiła organizatorów manifestacji pro-life, by przenieść kolejną edycję do internetu. Co roku ulicami Szczecina w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci maszerowało kilkanaście tysięcy osób.

Organizator corocznych marszów – Fundacja Małych Stópek cały czas pomaga kobietom, które zmagają się z myślą, czy urodzić swoje dziecko, wspiera Dom Samotnej Matki, w czasie epidemii koronawirusa zaangażowała się również w zbiórkę funduszy na zakup respiratorów dla szpitali, akcję oddawania krwi i szycia maseczek.

Metropolita szczecińsko-kamieński, nawiązując do grzechu zabijania dzieci nienarodzonych, apelował o modlitwę. „Wszyscy w naszym pokoleniu jakoś za to odpowiadamy, bo za mało się modlimy” – mówił.

– By zakończyło się w Polsce i w całym świecie zabijanie nienarodzonych traktowane jako sposób rozwiązywania problemów czy ucieczki od problemów, lecz by zaczęła się zwyczajna i skuteczna ochrona każdego mężczyzny i niewiasty i każdego dziecka od poczęcia aż po naturalną śmierć – mówił abp Dzięga.

Twórca Szczecińskich Marszów dla Życia ks. Tomasz Kancelarczyk, nawiązując do hasła marszu „Jak nie Ty, to kto”, zwracał uwagę, że konkretna pomoc powinna być w działaniach każdego z nas na przykład wtedy, gdy widzimy w swoim sąsiedztwie osobę potrzebującą.

W ponadgodzinnej transmisji organizatorzy zaprezentowali fragmenty wcześniejszych marszów, hymny innych edycji, była także powtórka z życia prenatalnego i oczywiście przybliżenie inicjatyw Fundacji Małych Stópek.

Uczestnicy modlili się też wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją.

Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 r. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności, w jakich się poczęło, oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną.

Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.dlazycia.info.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy