Nowy numer 23/2020 Archiwum

"Rz": Czynne galerie i kolejna tarcza

Odmrażanie gospodarki będzie kontynuowane. Na horyzoncie widać już otwarcie galerii handlowych. Rząd zaś pracuje nad wzmocnieniem antykryzysowym - podała w piątek "Rzeczpospolita".

"18 maja otwarte mają być galerie handlowe - wynika z naszych informacji potwierdzonych w kilku źródłach. Nasi informatorzy twierdzą, że pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali informację, że tego dnia mają się stawić w pracy. Tak jest m.in. w galerii na warszawskiej Woli, na wrocławskich Bielanach oraz w gdańskim Madison" - czytamy w piątkowej "Rz".

Jak podaje dziennik, "na biurko wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz trafić miało pismo z postulatami handlowców, by otwarcie galerii jeszcze bardziej przyspieszyć". Informatorzy "Rz" cytowani w artykule twierdzą, że "wicepremier zapatruje się na to pozytywnie".

Jak poinformowano, "w czwartek minister Emilewicz pokazała też szczegóły projektu uzupełnienia tarczy antykryzysowej". "W nowym pakiecie znajdzie się fundusz dopłat do oprocentowania kredytów dla firm. Dopłaty obejmą kredyty udzielane przez banki komercyjne. Ich oprocentowanie pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego. Przeznaczy na to w tym i przyszłym roku w sumie ponad 0,5 mld zł" - podała "Rz".

Gazeta napisała, że "rząd chce też bronić poszkodowanych firm przed przejęciem przez graczy spoza UE". "Taki kupiec będzie musiał mieć zgodę UOKiK. To pomysł wzorowany na rozwiązaniach niemieckich" - podkreślono.

"Samorządy, które na skutek zamrożenia gospodarki utraciły część wpływów z PIT, CIT i podatków lokalnych, będą się mogły dodatkowo zadłużyć" - podała "Rz".

« 1 »
 • Scott
  24.04.2020 07:42
  Pytanie czy w nawiązaniu o informacji że wirusa przenoszą zwierzęta, rząd nie każe nakładać im maseczek. Wirus pojawił się również w wodociagach w Paryzu, może trzeba będzie myć zęby w maseczkach.
  doceń 2
 • Anonim (konto usunięte)
  24.04.2020 07:53
  Oby te medialne przecieki okazały się prawdą i oby w końcu gospodarka zaczęła normalnie funkcjonować. Mamy naprawdę wiele do nadrobienia, więc trzeba pracować.
  doceń 2
 • Scott
  24.04.2020 08:37
  Widzisz, zawsze mówili że dodruk pieniądza to kraje trzeciego świata i nie jest to właściwa droga. Teraz ludzie się cieszą, nie patrząc na konsekwencje. Taką mamy edukacje.
  doceń 1
 • jurek
  24.04.2020 09:11
  jurek
  Mozna wprowadzac kolejne "tarcze". problemem jest, że na razie biurokracja powoduje, iz nie sa realizowane (tzw wypłacne szybko) świsdczenia w ramach już istniejących przepisów. Wiem to z autopsji
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama