Nowy numer 21/2020 Archiwum

194 nowe ofiary śmiertelne epidemii koronawirusa w Niemczech

Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie podał we wtorek, że w ciągu minionej doby w Niemczech zmarły 194 osoby zakażone nowym koronawirusem. Wykryto też 1785 nowych przypadków infekcji. Łączny bilans epidemii to 143 457 zakażonych i 4598 ofiar śmiertelnych.

Liczba odnotowanych w ciągu doby zgonów zwiększyła się o 84 przypadki w porównaniu z poniedziałkiem. To pierwszy dobowy wzrost po dwóch dniach spadków.

Liczba nowych zakażeń zwiększyła się zaledwie o 10 przypadków w porównaniu z poniedziałkowym bilansem - poinformował RKI.

Ok. 3700 zainfekowanych osób zostało uznanych za wyleczone w ciągu ostatniej doby. Ogółem wyzdrowiało ok. 95,2 tys. zakażonych. To 66 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem w Niemczech.

Dotychczas najwięcej przypadków SARS-CoV-2 wykryto w Bawarii - 38 310, w Nadrenii Północnej-Westfalii - 29 389 i w Badenii-Wirtemberdze - 28 712.

14 228 infekcji w Niemczech zidentyfikowano w domach seniorów lub innych placówkach - w których przebywa jednocześnie większa liczba osób - takich jak więzienia, noclegownie dla bezdomnych lub schroniska dla uchodźców - poinformował we wtorek publiczny nadawca NDR, powołując się na dane RKI.

« 1 »
 • Atimeres
  21.04.2020 10:25
  Najlepszym wskaźnikiem stanu chroby, jej zjadliwości i skutków leczenia jest obliczanie procentu śmiertelności w grupie eks-kowidersów, czyli tych, którzy juz przeszli przez chorobę jako zmarli lub wyzdrowieni. Takie procenty podaje portal światowy Worldometer, choć nie dla wszystkich krajów.
  Niemcy na dziś maja najlepszy wskaźnik śmiertelności (a więc i wyleczalności) - 5% (wyleczalność 95)
  Ale niektóre kraje maja odwrtotnie. Anglia najgorzej, nawet 98% śmiertelności. Europa średnio, jak obliczyłerm) 25%, ale Polska - 26% śmiertelności.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama