Nowy numer 44/2020 Archiwum

Abp Ryś: Rodzić się z Boga tzn. rodzić się ze Słowa i z miłości

O nowych narodzinach do życia z Boga, które dokonują się poprzez doświadczenie miłości i spotkania ze Słowem Bożym mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domowej.

- Pierwszym doświadczeniem, z którym się rodzimy do życia Bożego jest doświadczenie miłości – tłumaczył podczas homilii metropolita łódzki. - Kiedy człowieka zaczyna kochać, to ma poczucie, że życie się mu zaczyna na nowo. Kiedy człowiek zaczyna kochać rodzi się z Ducha Świętego. Sam człowiek nie musi tego rozpoznać, Duch Święty się o to nie obrazi, że jest nie rozpoznany! – zauważył łódzki pasterz. 

- Bóg nas rodzi do życia przez Słowo prawdy. Kiedy słuchamy Słowa – to jest moment rodzenia się do życia. Tu chodzi o słuchanie w taki sposób, że Słowo zmusza nas do konkretnych życiowych postaw. Słuchanie Słowa nie zamyka się w nas na etapie poznawczym, tylko zaczynamy inaczej poznawać rzeczywistość Słowa, kiedy próbujemy je wprowadzać w czyn. Wtedy zaczynamy odkrywać, że ze Słowem przychodzi łaska do życia Słowem – podkreślił arcybiskup Grzegorz. 

Przed błogosławieństwem łódzki pasterz zachęcił, by korzystając z prawa – w miarę możliwości zdrowotnych i przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa – powrócić do uczestnictwa w liturgii w swoich parafiach. Przypomniał również, że pozostaje nadal możliwość uczestnictwa w Mszy św. za pośrednictwem codziennych transmisji z domu biskupiego. 

 

« 1 »

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL