Nowy numer 43/2020 Archiwum

Księżna została wolontariuszką w szpitalu podczas pandemii koronawirusa

Księżna Zofia, synowa szwedzkiej pary królewskiej, przeszła szybki, trzydniowy kurs i wraz z grupą 80 wolontariuszy rozpoczęła pracę w sztokholmskim szpitalu, którego zresztą jest honorową szefową.

Donosząca o tym prasa zauważa, że choć Szwecję poważnie dotknęła już pandemia koronawirusa, to w momencie rozpoczęcia przez księżną wolontaryjnej pracy w szpitalu wirus jeszcze do niego nie dotarł. Nie znaczy to jednak, że ryzyko dla księżnej nie istnieje.

Co jednak można robić w szpitalu po trzydniowym zaledwie przeszkoleniu? Jak powiedziała rzeczniczka szpitala, wolontariusze nie będą pracować bezpośrednio z pacjentami, ale raczej wspierać lekarzy i pielęgniarki. - Mogą dezynfekować sprzęt, pracować w kuchni i sprzątać - powiedziała Pia Hultkrantz, cytowana przez people.com.

Oto zdjęcia księżnej w sukni i diademie oraz w stroju szpitalnym, z praktycznie spiętymi włosami:

Księżna Zofia ma 35 lat, jest żoną królewskiego syna księcia Karola Filipa i matką dwojga książąt: Aleksandra i Gabriela. Przed wejściem do rodziny królewskiej była modelką i uczestniczką jednego z telewizyjnych reality-shows.

Princess Sofia Of Sweden To Work At Stockholm Hospital To Help Frontline Workers During Coronavirus
R STUDIO
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama