Nowy numer 23/2020 Archiwum

Gowin: Szumowski powinien zostać wicepremierem

Minister Szumowski powinien zostać podniesiony do rangi wicepremiera po to, żeby móc wydawać polecania pozostałym ministrom, a nie z nimi negocjować, bo nie ma na to czasu. Albo powinien zostać powołany specjalny wicepremier, pełnomocnik do walki z epidemią. - powiedział w wywiadzie dla wprost.pl lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Gowin podkreślił, że znakomicie współpracowało mu się z Szumowskim w rządzie. - Wysoko oceniam jego osiągnięcia jako ministra zdrowia w czasie epidemii. Zwracam tylko uwagę, że cały rząd powinien mieć precyzyjnie opracowany i konsekwentnie realizowany plan wychodzenia z epidemii - zauważył były wicepremier, zwracając uwagę na propozycję innego związanego z nim polityka Andrzeja Sośnierza. Jego plan "nie jest w żadnej mierze krytyką rządu. Raczej doprecyzowuje, pogłębia i rozwija działania rządowe. Parokrotnie namawiałem kręgi decyzyjne w obozie Zjednoczonej Prawicy, żebyśmy się nad tym planem pochylili, ale nie udało mi się do tego doprowadzić" - powiedział wprost.pl Jarosław Gowin.

« 1 »
 • podajnik
  17.04.2020 17:13
  Szumowski z Morawieckim i bez specjalnych uprawnień zostaną zapamiętani jako pogromcy epidemii Polsce.
  Gdyby nie on to być może poszlibyśmy najgorszą ścieżką Hiszpańską i dziś mielibyśmy 130 tysięcy zakażeń, a nie 8 tysięcy.
  W końcu organizmy mamy identyczne z hiszpańskimi, tylko decydentów bardziej roztropnych i obywateli bardziej zdyscyplinowanych.
  Nie przeszkodzili w tym nawet ci politycy, którzy wyraźnie kibicowali rozwojowi epidemii w Polsce widząc w tym szansę na przejęcie władzy.
  Oczywiście pod warunkiem, że nadmiernie nie poluzują teraz zakazów. Epidemia jeszcze się nie skończyła.
  doceń 14
 • YNKAO
  17.04.2020 19:34
  Brawo, brawo ,panie Gowin - zastanawia mnie jedno ,Kto za panem stoi ? Światowa Organizacja zdrowia ? Pozdrawiam
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama