Nowy numer 23/2020 Archiwum

Uniwersytet Waszyngtoński o Polsce: Szczyt zachorowań - 27 kwietnia

Według najnowszych prognoz specjalistów Uniwersytetu Waszyngtońskiego szczyt zachorowań w Polsce z powodu Covid-19 nastąpi 27 kwietnia, kiedy może dojść do ponad 70 zgonów. Prognoza obarczona jest jednak pewnym błędem i może się zmienić - zastrzegają jej autorzy.

Specjaliści Institute for Health and Evaluation (Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji) University of Washington opracowują prognozy epidemiologiczne dla wielu krajów świata, w tym również dla Polski. Z ich analiz wynika, że szczyt zachorowań i zgonów z powodu Covid-19 nastąpi 27 kwietnia i potrwa przez kilka dni, a z początkiem maja wskaźniki zaczną się poprawiać. Badacze informują o tym na stronie: www.covid19.healthdata.org/poland.

Amerykanie przewidują, że 27 i 28 kwietnia dobowa liczba zgonów w Polsce może sięgnąć 72. Podobnie może być jeszcze przez kilka dni do końca tego miesiąca. W tym okresie z powodu Covid-19 może być hospitalizowanych około 2,5 tys. pacjentów, spośród których prawie 630 chorych może wymagać pobytu na oddziale intensywnej terapii. Większość z nich (ponad 550 pacjentów) wymagać będzie użycia respiratora. Urządzeń tych jednak nie zabraknie.

Z początkiem maju liczba przypadków tej choroby oraz zgonów powinna spadać. Przykładowo 13 maja przewiduje się w ciągu doby 44 zgony, a na początku lipca 2020 r. - jedynie kilka dziennie. Dzięki temu, gdyby to się potwierdziło, z początkiem lipca liczba zgonów zwiększałaby się jedynie w nieznacznym stopniu. W pierwszej połowie lipca w sumie może być około 2,5 tys. zgonów, a na początku sierpnia - 2550.

Trzeba jednak pamiętać, że dane te są obarczone pewnym błędem prognostycznym, dlatego liczba zachorowań, hospitalizacji oraz zgonów może być nieco większa lub mniejsza.

Według Ministerstwa Zdrowia w Polsce potwierdzono dotąd ponad 7,5 tys. zachorowań, a zmarło 286 pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W środę zarejestrowało 380 nowych zakażeń oraz 23 zgony. We wtorek było 270 nowych przypadków oraz 18 zgonów.

« 1 »
 • podajnik
  16.04.2020 12:05
  Po co w tej sytuacji wprowadzać stan wyjątkowy?
 • Yanosh
  16.04.2020 13:02
  z fusów mojej kawy rano wyszło mi , że szczyt zachorowań będzie 22 IV - ale moja kawa jest obarczona błędem - bo to "kawa dobrzynka = inka" - więc nie to co Kronung-Merkel Jakobs -Kafee.
  doceń 15
 • marbie
  16.04.2020 14:00
  Rozbroił mnie tytuł na interii i to do łez: "Kiedy szczyt zachorowań w Polsce? Uniwersytet Waszyngtoński podał "
 • podajnik
  17.04.2020 13:18
  Z wykresu wynika, że 10 maja będziemy za szczytem zachorowań więc nie ma żadnego uzasadnienia żeby wybory przesuwać.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama