Nowy numer 21/2020 Archiwum

Emilewicz: Znów będzie można chodzić do parków i lasów

Plan otwarcia gospodarki będzie polegał na otwieraniu jej w etapach; w pierwszej kolejności będzie dotyczył możliwości korzystania z parków, lasów - powiedziała w czwartek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

"Dziś plan odmrażania będzie przedstawiał premier, będziemy go komunikować wczesnym popołudniem" - mówiła w Programie III Polskiego Radia wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W pierwszej kolejności, jak zaznaczyła, otwarcie gospodarki będzie dotyczyło przestrzeni czasu wolnego. "Możliwość korzystania z parków, lasów w nowym formacie zaleceń" - wyjaśniła.

Zastrzegła, że odmrażanie będzie odbywało się etapowo. "Otwarcia będą sekwencyjne nie wszystko w pierwszym tygodniu (...). Czas rozwoju wirusa to jest 14 dni - te sekwencje będą mniej więcej co 14 dni" - wyjaśniła.

Emilewicz podkreśliła, że systematycznemu otwieraniu się gospodarki będą musiały towarzyszyć nowe zachowania społeczne.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić informacje dotyczące pierwszego etapu poluzowywania obostrzeń wprowadzanych w ostatnich tygodniach w związku z epidemią koronawirusa.

« 1 »
 • podajnik
  16.04.2020 09:46
  Dnia 25 lutego rozpoczął się niepochamowany codzienny wzrost epidemii w Hiszpanii.
  Tydzień później to samo rozpoczęło się w Polsce.

  Jednak Polska poszła inną własną drogą.
  Dziś Polska ma niecałe 8 tysięcy zachorowań.
  Hiszpania ma 180 tysięcy zachorowań.

  To co nas różni od Hiszpani to:
  Szybkie, zdecydowane decyzje rządu,
  Zdyscyplinowane społeczeństwo,
  Podziały polityczne, w których niektórzy ewidentnie trzymali kciuki za rozwój epidemii mając nadzieję na przejęcie władzy.

  Z tej mieszanki uzyskaliśmy dobre wyniki, które jednak w każdej chwili mogą się gwałtownie pogorszyć i na to trzeba uważać przy odmrażaniu.
  doceń 10
 • jurek
  16.04.2020 10:49
  jurek
  A o co własciwie chodzi z tymi lasami? Czy istotnie był jakiś racjonalny powód aby zakazać wstepu? A może jedynym uzasadnieniem zakazu było właśnie to, aby teraz nasz "wspaniały i litosciwy" Rząd nam pozwolił znów chodzic do lasu. Może zobaczymy ustawkę z naszymi oficjelami jak przecinaja wstęgę i "odsaja Narodowi lasy"?
 • TomaszWiniewski
  16.04.2020 11:04
  W przypadku gospodarki nie powinno się używać terminu "odmrażanie". Po odmrożeniu produktu otrzymuje się produkt taki sam jak oryginalny. Zniesienie restrykcji nie spowoduje przywrócenia gospodarki do stanu sprzed restrykcji. Gospodarkę trzeba odbudować, wiele jej sektorów przestało istnieć i nie ma czego "odmrażać".
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama