Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ubezpieczenie nowego samochodu - jak najlepiej to zrobić?

Zakup nowego samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia obowiązków formalnych.

Rodzaj niezbędnych do wykonania czynności zależy od tego, skąd pochodzi auto i od kogo zostało nabyte. Jednak bez względu na okoliczności zawsze jest niezbędne jego ubezpieczenie. Gdzie je najlepiej wykupić i jak je wybrać, aby było najkorzystniejsze dla właściciela? Podpowiadamy!

Czym jest ubezpieczenie OC samochodu?

Prowadzenie pojazdu w ruchu drogowym wymaga od kierowcy dysponowania kilkoma dokumentami. Są nimi prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz ubezpieczenie OC. Wykupienie tego ostatniego jest obowiązkowe i regulowane przez odpowiednią ustawę. Czym jest taki produkt i dlaczego powinien go mieć każdy właściciel auta? Udział w ruchu drogowym wiąże się z ryzykiem spowodowania kolizji, której skutki mogą mieć różny wymiar. Czasami jest to jedynie stłuczony reflektor lub niewielkie wgniecenie karoserii. Innym razem samochód zostaje kompletnie zniszczony, a jego pasażerowie doznają poważnych urazów i wymagają długotrwałego leczenia.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ma zapewniać ochronę kierowcy, który spowodował wypadek. Dzięki OC nie musi on pokrywać często bardzo wysokich kosztów napraw, gdyż robi to za niego ubezpieczyciel. Zakres ochrony jest zawsze taki sam bez względu na to, jakie towarzystwo wybierzesz. Nie oznacza to jednak, że w każdej wybranej firmie zapłacisz taką samą składkę. 

Ubezpieczenie AC dla zainteresowanych

Obowiązkowe OC nie wyczerpuje jeszcze Twoich możliwości ochrony nowego pojazdu. Jeśli kupiony samochód jest wyjątkowo cenny, możesz rozszerzyć opcję jego ubezpieczenia o autocasco. Wiele towarzystw oferuje takie rozwiązanie w pakiecie z OC, zapewniając znacznie korzystniejsze warunki finansowe, jeśli zdecydujesz się na cały zestaw. Przez wyborem ubezpieczyciela warto wiedzieć, jakie oferuje warianty AC. Każdy z nich oznacza składkę w innej wysokości, ale też zapewnia inny zakres ochrony.

Wykupienie autocasco nie jest obowiązkowe, dlatego od Ciebie zależy, czy się na nie zdecydujesz. Jeśli tak, dopełnienie formalności nie będzie trudniejsze niż w przypadku OC, gdyż obie formy ubezpieczenia wykupisz, korzystając z jednego formularza. Niezbędne są jednak określenie własnych potrzeb dotyczących zakresu ochrony i wybór właściwego wariantu, który spełni Twoje oczekiwania. Nie jest to wymagane w przypadku OC, gdyż to ubezpieczenie jest jednakowe w każdej firmie.

Jak wykupić ubezpieczenie dla nowego samochodu?

Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać przed wykupieniem ubezpieczenia, jest podjęcie decyzji, na jaką jego formę się zdecydujesz. Do wyboru masz kilka opcji:

  • wyłącznie obowiązkowe OC,
  • pakiet OC+AC gwarantujący ochronę szkodową w rozszerzonym zakresie,
  • pakiet OC+AC+NNW+ASS, który zapewnia również wsparcie techniczne assistance w trudnych sytuacjach drogowych.

Salony samochodowe często oferują klientom tzw. pakiety dealerskie, co pozwala na wykupienie ubezpieczenia przy zawieraniu transakcji w salonie. Klient nie musi wówczas składać oddzielnego wniosku w towarzystwie i dopełniać formalności na własną rękę. Jest to rozwiązanie wygodne i oszczędzające czas, jednak uniemożliwia decydowanie o zakresie ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie samochodu na własną rękę

Znacznie więcej możliwości stwarza samodzielny wybór ubezpieczenia komunikacyjnego. Z tą opcją wiąże się jednak konieczność weryfikacji ofert wielu towarzystw, które proponują te same produkty w różnej cenie. Jak możesz tego dokonać? Najprostszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie samochodu w rankomat.pl. Wykorzystując kalkulator zamieszczony na stronie internetowej, możesz przejrzeć szereg propozycji i wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie.  Aby tego dokonać:

  • wybierz interesujące Cię opcje ubezpieczenia,
  • wypełnij formularz na stronie rankomat.pl,
  • przejrzyj przygotowane oferty i wybierz najkorzystniejszą,
  • skontaktuj się z konsultantem lub złóż wniosek przez Internet.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać najlepszą opcję, do dyspozycji masz wsparcie specjalistów z branży. Podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania, począwszy od wyboru najkorzystniejszego dla Ciebie rozwiązania, po dostępne warianty ubezpieczeń. W przypadku nowego pojazdu dowiesz się też, dlaczego warto wybrać pakiet rozszerzony o ASS i NNW oraz jakie zapewni Ci on korzyści.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama