Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zakaz wstępu do lasów zostanie umocowany w rozporządzeniu Rady Ministrów

Zakaz wstępu do lasów zostanie umocowany w rozporządzeniu Rady Ministrów; w związku z tym, żadnych wątpliwości prawnych nie powinno być - oświadczył w czwartek rzecznik rządu Piotr Mller.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, na pytanie o podstawę prawną zakazu wstępu do lasów odpowiedział rzecznik rządu Piotr Mller.

"Zakaz zostanie również umocowany w rozporządzeniu Rady Ministrów, które zostanie wydane; w związku z tym żadnych wątpliwości prawnych nie powinno być" - zaznaczył. "Jeżeli chodzi o wydawanie aktualnych decyzji w tym zakresie, zostały one wydane na mocy +specustawy covidowej+" - dodał.

W ubiegłym tygodniu Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów, poinformowały też o zamknięciu Parków Narodowych. Ministerstwo Środowiska tłumaczyło wówczas, że taka decyzja wynika z faktu, że wiele osób mimo zagrożenia epidemią gromadziło się na terenach zarządzanych przez LP.

« 1 »
TAGI:
  • annaewa2
    09.04.2020 19:00
    Rozporządzeniem nie można ograniczyć praw obywatelskich. Taki zakaz będzie bezprawny.
    doceń 26
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama