Nowy numer 44/2020 Archiwum

Abp Gądecki do pracowników służby zdrowia: Dziękuję za pracę z narażeniem życia

W Światowy Dzień Zdrowia chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia. Serdecznie dziękuję za pracę i poświęcenie w tych nadzwyczajnych okolicznościach z narażeniem własnego życia i zdrowia - powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w słowach skierowanych do pracowników służby zdrowia zwrócił uwagę na szczególne okoliczności przeżywanego dnia związane z panującą na całym świecie od kilku tygodni pandemią koronawirusa.

W informacji przekazanej PAP we wtorek przez biuro prasowe Episkopatu Polski, abp Gądecki zapewnił również o swojej modlitwie. "Codziennie modlę się w Waszej intencji i proszę również wszystkich wiernych o modlitwę w intencji świata medycyny" - podkreślił.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Został ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne na całym świecie.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama