Nowy numer 22/2020 Archiwum

Liczba osób zmarłych w Iranie z powodu koronawirusa przekroczyła 3600

Liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa w Iranie osiągnęła 3603 - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia tego kraju w niedzielę w telewizji państwowej. W ciągu ostatniej doby zmarło 151 osób. Od początku epidemii stwierdzono ponad 58 tys. zakażeń.

Wcześniej tego dnia prezydent Iranu Hasan Rowhani zapowiedział, że aktywność gospodarcza "niskiego ryzyka" zostanie wznowiona w Iranie 11 kwietnia.

Iran jest krajem najbardziej dotkniętym pandemią Covid-19 na Bliskim Wschodzie.

Jak zauważa agencja Reutera, władze kraju walczą o powstrzymanie rozprzestrzeniania się bardzo zakaźnej choroby układu oddechowego Covid-19, ale obawiają się również, że środki mające na celu ograniczenie życia publicznego w celu powstrzymania wirusa mogłyby zniszczyć i tak już obciążoną amerykańskimi sankcjami gospodarkę.

"Pod nadzorem ministerstwa zdrowia wszystkie działania gospodarcze niskiego ryzyka zostaną wznowione od soboty" 11 kwietnia - zakomunikował Rowhani w telewizji. Dodał, że aktywność taka w Teheranie zostanie wznowiona 18 kwietnia. "Dwie trzecie wszystkich irańskich pracowników rządowych będzie pracować poza biurem od soboty (11 kwietnia) (...) Decyzja ta nie stoi w sprzeczności z prośbą organów ochrony zdrowia o pozostanie w domach" - sprecyzował.

Rowhani nie ujawnił, co rozumie przez aktywność niskiego ryzyka, ale powiedział, że zawieszenie "działalności wysokiego ryzyka" - szkół, uniwersytetów oraz różnych wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych i religijnych zostanie przedłużone do 18 kwietnia.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama