Nowy numer 23/2020 Archiwum

NA ŻYWO: Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę, transmitowane na cały świat przez media, zapowiedział w sobotę arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa.

W oknie poniżej ok. godz. 17.00 rozpocznie się transmisja na żywo w języku angielskim. Z polskim komentarzem można oglądać w TV Trwam.

#HOLYSHROUD2020 - ENG - Contemplation before the Holy Shroud – live streaming in English.
Sindone 2020

Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia - podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.

Ogłosił, że w Wielką Sobotę o godz. 17 będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy chętni na całym świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Na profilu na Twitterze, redagowanym w dziewięciu językach, w tym także po polsku, opublikowane zostały następujące słowa papieża Franciszka na temat Całunu Turyńskiego: "To oblicze zniekształcone przez rany niesie ze sobą wielki pokój".

"Jego spojrzenie nie szuka naszych oczu, ale naszego serca, jak gdyby chciało powiedzieć: zaufaj, nie trać nadziei; siła Bożej miłości, siła Zmartwychwstałego zwycięża wszystko"- dodał papież.

Całun Turyński, czyli tkanina, w którą według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

« 1 »
  • BabaJaga1
    04.04.2020 18:15
    obok powinna byc wystawiona chusta z Manopello
  • dziadekTadek
    06.04.2020 08:50
    Ale Manopello to inna diecezja. Zresztą tam CHUSTA jest wystawiona stale
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama