Nowy numer 23/2020 Archiwum

Hiszpania. Bezdomni piszą listy do chorych na koronawirusa

Podopieczni madryckiego schroniska dla bezdomnych prowadzonego przez diecezjalną Caritas ślą słowa wsparcia do pacjentów sześciu szpitali w regionie.

Życie stawia nas w trudnych sytuacjach. Musicie zachować spokój i nie tracić wiary. Na końcu każdego ciemnego tunelu jest światło i z każdej sytuacji jest wyjście, nawet jeśli wydaje się, że nie potrafimy go znaleźć. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych" – napisał jeden z bezdomnych.

Jak podaje Cáritas Madrid, przebywający w schronisku rozumieją samotność i lęk, jakie towarzyszą pacjentom, więc chcą ich duchowo wesprzeć w tych trudnych momentach, jakie były nieraz udziałem ich samych. Zachęcają chorych, by "zawierzyli wszystko Bogu" i "nie poddawali się, a przeszli przez tę walkę z godnością".

Bezdomni przeżywają kwarantannę "jak wielka rodzina", a schronisko stało się miejscem, gdzie "w czasach, gdy prosi się ludzi o zostanie w domu, mogą zatrzymać się ci, którzy domu nie mają". Susana Hernández, odpowiedzialna w madryckiej Caritas za projekty skierowane do osób wykluczonych, powiedziała CNA, że "chyba najbardziej ekstremalnym środkiem, jaki należało podjąć (w sytuacji epidemii – red.), było zachowanie dystansu między ludźmi w ośrodku (...)". Dodaje jednak, że wszyscy starają się nadrobić to "nadmiarem uśmiechów i gestów wsparcia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama