Nowy numer 26/2022 Archiwum

Franciszek: Zjednoczmy się na modlitwie w południe 25 marca

- Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości - powiedział papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, transmitowaną z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Franciszek zapowiedział dwie nowe inicjatywy modlitewne: zachęcił wszystkich chrześcijan, niezależnie od istniejących podziałów, do odmówienia w południe 25 marca modlitwy "Ojcze nasz", a także do włączenia się za pośrednictwem mediów w modlitwę, której będzie przewodniczył w piątek 27 marca o godz. 18.

Na czas lęku i niepewności:

- W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga - zachęcał papież. - Oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa zmartwychwstałego Chrystusa.

Pope Francis' special video to pray for an end to the pandemic#PrayForTheWorld
Vatican News - Polski

- W piątek 27 marca o godz. 18 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra - zapowiedział Franciszek. - Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego. Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Nie zapomnijcie za mnie się modlić - dodał papież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama