Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rusza akcja pomocowa "Zanurzeni w Miłości" prowadzona przez Caritas i Fundację SMS z Nieba

Akcja ruszyła w niedzielę 22 marca. Caritas oraz Fundacja SMS z Nieba zbierają na respiratory dla szpitali w Polsce.

Akcja jest propozycją dla wszystkich mieszkańców Polski, choć zaczyna się w Koszalinie i to właśnie miejscowa lecznica jako pierwsza otrzyma pieniądze na respirator.

- Nie chcemy, aby w naszym kraju powtórzył się scenariusz włoski. Dlatego wszystkie ręce na pokład. Wielki Post, to czas, w którym zwracamy uwagę na jałmużnę. Zapraszamy więc, żeby włączyć się do naszej akcji - zachęca ks. Tomasz Roda, dyrektor koszalińskiej Caritas.

Inicjatywę Caritas prowadzi wspólnie z Fundacją SMS z Nieba, znaną m.in. z organizacji rekolekcji na Stadionie Narodowym.

- Uznaliśmy, że połączenie sił, może zaowocować jeszcze większym dobrem - mówi ks. Rafał Jarosiewicz, szef fundacji.

Już działa strona inicjatywy: www.zanurzeniwmilosci.pl Można tam dokonywać wpłat i śledzić postęp zbiórki. W ciągu zaledwie kilku godzin udało się uzbierać już ponad 70 tys. złotych. Na jeden respirator potrzeba ponad 100 tys.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Mirek
  23.03.2020 19:18
  Taki respirator za 30 tys. to można kupić sobie dla chorego w warunkach domowych. To nie są urządzenia takie jak w szpitalach. Pracowałem dawno, dawno temu na intensywnej terapii. Jak usłyszałem o takich respiratorach za 30 tys. to nie wierzyłem, że takie istnieją. Szpital musi mieć sprzęt wielorazowego użytku. Proszą sobie poczytać wypowiedzi fachowców.
 • kAROL
  23.03.2020 20:17
  Dlaczego w tej akcji nie ma skladek na SMSA
  doceń 0
 • kAROL
  23.03.2020 20:34
  Mieszkam w Ostrołęce a Koszalin to bliskie memu sercu miasto mieszkają tam moi tesciowie chętne bym wpłacił ale przez SMSa
  doceń 0
 • Meg
  20.04.2020 20:36
  Pierwsze respiratory zostały już odebrane przez szpitale. Akcja trwa nadal, uzbierane zostały pieniądze na 20 sztuk. Można dokonywać wpłat na stronie: www.zanurzeniwmilosci.pl
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama