Nowy numer 14/2020 Archiwum

Szumowski: W ciągu kilkunastu dni możemy mieć w Polsce 10 tys. zakażonych koronawirusem

W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc, dwa tysiące zakażonych koronawirusem. Natomiast w ciągu kilkunastu dni ta liczba może się zwiększyć do 10 tys. osób - uważa minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

"W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc, dwa tysiące chorych. W ciągu kilkunastu dni to może być 10 tys." - powiedział w piątek na konferencji prasowej Szumowski.

Zaznaczył, że w takiej sytuacji "mówienie o tym, kiedy to się skończy jest nieupoważnione i jest całkowitym gdybaniem".

"Przygotowujemy się na wysokie liczby. Na to, co nas czeka w najbliższym tygodniu, dwóch, gdy tych pacjentów będzie bardzo, bardzo dużo. W dalszej perspektywie będziemy oceniali, jak wygląda epidemia. Jak ona wygląda na świecie, jak ona wygląda w Polsce" - powiedział minister.

Szumowski pytany był także o to, kiedy zostanie opublikowana lista cen odgórnie regulowanych produktów. Odpowiedział, że jest to bardzo "delikatna operacja", a analizy w tej chwili trwają.

"Zleciliśmy w tej chwili analizy jak kształtowały się ceny tych poszczególnych kategorii produktów w ciągu ostatniego roku. Dostaniemy je niezwłocznie i będziemy przymierzali się do publikacji takich cen regulowanych" - zapewnił.

Z kolei premier zapewnił, że zasiłek opiekuńczy dla rodziców zajmujących się dziećmi do 8. roku życia w związku z przedłużeniem okresu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół do Świąt Wielkanocnych przysługiwać im będzie za cały ten okres.

« 1 »

Polecamy

 • YNKAO
  21.03.2020 10:20
  Panie ministrze , proszę w swoich wywiadach powiedzieć ile ludzi zmarło w ubiegłym roku na grypę , czy różne powikłania pogrypowe. Strach paraliżuje ludzkość ,a kto go sieje ? Cały ten wirus i wszystko wokół niego to uważam za diabelskie działanie . Proszę to wziąść pod uwagę jeżeli jest pan osobą wierzącą.Pozdrawiam
 • protegowany
  21.03.2020 12:14
  protegowany
  Panie ministrze, mniej strachu, więcej wiary! Takimi wypowiedziami wywołuje pan histerię, która do niczego dobrego nie prowadzi.
 • TomaszLL
  21.03.2020 13:30
  "Zaznaczył, że w takiej sytuacji "mówienie o tym, kiedy to się skończy jest nieupoważnione i jest całkowitym gdybaniem"."

  Prezes Jarosław Kaczyński dziś powiedział, że nie ma podstaw do przesunięcia wyborów, czyli że epidemia skończy się przed 10 maja.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama