Nowy numer 23/2020 Archiwum

#dobreradybiskupa na czas pandemii

Bp Damian Muskus OFM opublikował w mediach społecznościowych #dobreradybiskupa. To reakcja m.in. na pojawiające się zaproszenia do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

Jak zauważył hierarcha, mimo niepokojących informacji o stałym wzroście zachorowań, na niektórych stronach internetowych (parafialnych czy klasztornych) wciąż pojawiają się zachęty do uczestnictwa w dzisiejszych Drogach Krzyżowych oraz innych nabożeństwach. "Stąd apeluję jeszcze raz, pozostańcie w domach! Śladami Ukrzyżowanego można iść, nie opuszczając »domowego Kościoła«!" - napisał krakowski biskup pomocniczy.

Biskup Muskus zaleca:

1. Kochaj Boga i ufaj Jego miłosierdziu. On jest z Tobą mimo drzwi zamkniętych.
2. Kochaj bliźnich. Teraz więcej miłości możesz im okazać, pozostając w domu.

Wśród "dobrych rad biskupa" jest i ta, byśmy byli roztropni i zawsze rozeznawali, co dziś jest większym dobrem dla nas i naszych wspólnot. "Bądź zdyscyplinowany. Dbaj o higienę. Obecnie niepodanie ręki nie jest wyrazem braku szacunku" - pisze dalej krakowski biskup pomocniczy. Ostatnia rada dotyczy odwagi upominania własnego proboszcza, gdy "postępuje wbrew zaleceniom KEP i służb".

#dobreradybiskupa na czas pandemii

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tomaszszcz
  20.03.2020 16:52
  Ksieze Biskupie, szanuje ks Biskupa ale nie ma ks Biskup racji! To Pan Jezus Was , kaplanow wybral do swej sluzby ludziom i to po imieniu! Jak to dobrze ze sa ksieza nie bojazliwi! Ze ida z Panem Jezusem w monstrancjii i ludzi błogosławią! Pan Jezus nie zaraza! Uczniowie Jezusa wchodzili miedzy chorych nic nie mieli a to co mieli czyli dar uzdrawiania ludziom przekazywali! Jezus do Was woła abyscie sie nie bali! Wezwal Was po imieniu i mowi do Was : TYŚ MOIM ! Dał Wam dar uzdrawiania! Wyrzucania złych duchów! Czemu z tych darów nie korzystacie? Czemu pozamykaliscie nie w palacach, na plebaniach? Was nie ma posrod nas! Uderz w pasterza a rozproszą sie owce jego! I tak sie dzieje! Ksieze Biskupie trzeba wyjsc do owczarni!
 • Tomaszszcz
  20.03.2020 22:10
  O jakiej przewrotności Pan mowi? Dzis abp. Budzik zakazał !! chodzic po ulicach wieczorem modlącemu sie ksiedzu, ktory idzie z relikwiami Sw. Antoniego i z różańcem w dłoni! A Papiez woła : NIE LĘKAJCIE SIĘ ! A nasi biskupi pozamykali sie szczelnie w palacach! Wstyd!
  doceń 4
 • YNKAO
  20.03.2020 22:44
  @Tomaszszcz, nie chcę podnosić Ci ciśnienia, ale pomyśl logicznie - posypią się kary za nie przestrzeganie odgórnych zaleceń. Czy się rozumiemy ? Pozdrawiam
  doceń 3
 • Tomaszszcz
  20.03.2020 23:01
  A gdzie w tych zaleceniach jest napisane ze nie wolno wieczorem byc na chodniku w miescie? Profesor wirusologii w tvpinfo wrecz nakazuje spacery w malym gronie bez zbizania sie do siebie! A ten ksiadz idzie SAM! Ale redakcja goscia.pl mojej odpowiedzi na Pana komentarz nie dała i tej zapewne tez nie da!
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama