Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rumunia: Prezydent zwrócił się do p.o. premiera o utworzenie rządu po tym, gdy cały rząd trafił na kwarantannę

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis zwrócił się w piątek do p.o. premiera Ludovica Orbana o utworzenie rządu i zorganizowanie głosowania w parlamencie w sprawie wotum zaufania dla nowego gabinetu.

Iohannis poinformował, że przeprowadził konsultacje w tej sprawie ze wszystkimi partiami i głosowanie powinno się odbyć w sobotę.

Wcześniej w piątek Orban oświadczył, że cały rząd Rumunii będzie przebywał na domowej kwarantannie, ponieważ u senatora rządzącej Partii Narodowo-Liberalnej (PNL) stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kwarantannie podda się także całe kierownictwo tej partii oraz wszyscy członkowie senackiej frakcji PNL.

Premier poinformował, że będzie odbywać kwarantannę w jednej z rezydencji rządowych, gdzie są wszelkie warunki, by mógł wykonywać obowiązki służbowe.

Orban dodał, że wszyscy członkowie rządu i politycy PNL, którzy mieli kontakt z zakażonym kolegą, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa i wyniki zostaną podane do opinii publicznej.

W Rumunii odnotowano dotychczas 70 przypadków zakażenia koronawirusem, ale nie ma ofiar śmiertelnych.

« 1 »
  • seitz
    13.03.2020 21:34
    Czyżby równie nieodpowiedzialny polityk jak senator marszałek z PO pan Grodzki, który kilka dni temu wrócił z urlopu we Włoszech, pojechał na izbę przyjęć zamiast do sanepidu po czym bez kwarantanny udał się prosto do senatu. Złamał 4 procedury a najważniejsze, że okazał się nieodpowiedzialnym człowiekiem.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama