Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Codziennie tańczył dla synka, a przy okazji dawał nadzieję innym rodzinom

Dylan Askew urodził się jako wcześniak i 50 dni spędził na oddziale intensywnej terapii. Jego tata, strażak z Florydy, Chris Askew ślubował tańczyć każdego dnia dopóki syn nie wróci do domu.

Chris Askew opublikował humorystyczne filmiki taneczne poprzez aplikację TikTok z hashtagiem #Dancing4Dylan, które już mają setki tysięcy wyświetleń. To, co zaczęło się jako humorystyczny sposób na upamiętnienie czasu jego syna na oddziale intensywnej terapii, stało się teraz pasją pomagania innym rodzinom z podobnymi problemami.

Chris zaczął otrzymywać mnóstwo wiadomości od rodzin, których dzieci również są na intensywnej terapii. Inside Edition powiedział: „Mówią mi, że po raz pierwszy śmiali się od tygodni lub miesięcy”. Widok rodziny, która stara się jak najlepiej radzić sobie z trudną sytuacją, daje nadzieję innym rodzicom, którzy walczą o życie swoich wcześniaków.

Mały Dylan na oddziale spędził 50 dni. „Dzieci z oddziału intensywnej terapii noworodków są wyjątkowo odporne; one są wojownikami. Nie wiem, jak coś tak malutkiego wie, co robić i jak rosnąć. To jest dla mnie niesamowite. ” - mówi jego tata. 

Po prawie dwóch miesiącach pobytu w szpitalu Dylan jest w domu z rodzicami i trójką rodzeństwa, ale Askewowie nie zapomnieli o oddziałach intensywnej terapii noworodków. Pracują teraz nad zapewnieniem zasobów i wsparcia innym rodzicom za pośrednictwem organizacji Miracle Babies, która zapewnia finansowe i emocjonalne wsparcie rodzinom wcześniaków.

Dad Hopes His TikToks Bring Laughter to Other NICU Families
Inside Edition
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama