Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nie ma kolejnych przypadków koronawirusa, a stan zakażonego pacjenta jest dobry

Kolejne osoby, które w dniu wczorajszym trafiły na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, nie mają koronawirusa. Taką informację podał wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Przed południem wojewoda lubuski Władysław Dajczak poinformował o aktualnej sytuacji. – Mamy dobre i bardzo dobre informacje dla mieszkańców województwa lubuskiego. Po pierwsze, te wszystkie przypadki pacjentów – po tym pierwszym potwierdzonym – którzy znaleźli się na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Dzisiaj możemy powiedzieć, że wszystkie przypadki są ujemne. Nie ma żadnego dodatniego przypadku, chodzi o rodzinę z Międzyrzecza, o której mówiliśmy wczoraj oraz trzy pozostałe przypadki – powiedział wojewoda lubski.

– Po drugie, wszystkie służby potwierdziły, że procedury w związku z występowaniem koronawirusa są doskonale opanowane, przećwiczone i realizowane.W związku z tym chcę przekazać wszystkim mieszkańcom województwa lubuskiego, że nie ma żadnego powodu do niepokoju. Jesteśmy przygotowani na ewentualne takie przypadki – dodał.

W spotkaniu wzięła udział także wojewódzka inspektor sanitarno-epidemiologiczna - dr Dorota Konaszczuk:

Województwo Lubuskie.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Z kolei kierownik oddziału zakaźnego dr Jacek Smykał poinformował, że do szpitala zgłosiły się kolejne osoby trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. Być może dzisiaj będą znane ich wyniki.

Województwo lubuskie.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama