Nowy numer 23/2020 Archiwum

Żeby każde mogło się urodzić. Modlitwa za dzieci poczęte

Jak zmienić decyzje matek myślących o aborcji? Jak uratować zagrożone śmiercią nienarodzone dzieci? Wytrwale się za nie modlić. Dla Czytelników mamy modlitewniki.

Podczas niedawnego pobytu w Polsce amerykańska obrończyni życia Abby Johnson wielokrotnie mówiła, że modlitwa jest często jedynym orężem w walce o uratowanie poczętych dzieci, zagrożonych aborcją. Mówi o tym również w swojej książce "Nieplanowane", na której podstawie nakręcono poruszający film.

Sama, jako członek Koalicji dla Życia, modli się pod placówkami dokonującymi aborcji, chociaż wcześniej przez wiele lat była dyrektorem jednej  z nich. Swoje nawrócenie na pro-life - jak sama wyznaje - zawdzięcza wielu osobom z Koalicji dla Życia, które - wbrew temu, co wtedy robiła - prosiły o jej nawrócenie i wierzyły, że Bóg we właściwym czasie tych próśb wysłucha.

Dom Wydawniczy "Rafael" zaprosił 14 autorów - dziennikarzy, kapłanów, działaczy organizacji katolickich - do napisania rozważań różańcowych pod kątem świętości życia, każdego życia, na każdym jego etapie. Tak powstał "Modlitewnik. 280 dni modlitwy za życie zagrożone".

Odmawiając z nim codziennie jedną tajemnicę różańcową, niejako towarzyszymy rozwojowi dziecka w łonie matki od poczęcia aż do narodzin. Bo właśnie około 280 dni trwa ciąża.

Autorzy zachęcają, żeby tę wytrwałą, codzienną modlitwę ofiarować w intencji dziecka zagrożonego aborcją, żeby włączyć się w dzieło duchowej adopcji. Dlatego w modlitewniku znajdziemy formułę przyrzeczenia duchowej adopcji i krótką codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka.

Dla Czytelników mamy trzy egzemplarze książki, ufundowane przez Dom Wydawniczy "Rafael".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • karpik
  29.02.2020 10:08
  Namawiam wszystkich którzy jeszcze nie podjęli duchowej adopcji, w szczególności tych którzy mają problem z codzienną modlitwą. Matka Boża na pewno się "odwdzięczy" i będzie dyskretnie prowadzić do swojego Syna.
 • Henryk
  29.02.2020 10:20
  Modlitwa jest oczywiście zawsze bardzo potrzebna, ale czynnikiem najbardziej szkodzącym życiu człowieka na każdym jego etapie, a po poczęciu w szczególności, jest ZUPEŁNE!!! odrzucenie Szóstego Przykazania Bożego! W tej sytuacji modlitwa o ratowanie życia tych dzieci, jest aktem obłudy, bo najpierw to życie się ma w pogardzie, a potem się wielce o nie modli. Szczera modlitwa o ratowanie życie poczętych dzieci jest udziałem tylko tych, którzy głoszą, gdzie tylko mogą, na czym polega przestrzeganie Szóstego Przykazania Bożego! Mówiąc w telegraficznym skrócie, przestrzeganie tego przykazania polega na wychowaniu dzieci w autentycznej miłości małżeńskiej, albo w wykreowanych jej warunkach, przez przekazanie przyszłym rodzicom wiedzy na ten temat, co daje zdolność do miłości oblubieńczej, zachowanie czystości, pomoc dzieciom w odnajdowaniu się młodych zdolnych i chcących obdarować się wzajemnie miłością oblubieńczą, która jest czysta, czyli pierwsza i jedyna, bo jest darem Boga dla ludzi aby ich uszczęśliwiała i aby w niej poczynały życie ich dzieci. Stwarzaniu warunków młodym małżonkom do zakładania rodziny i zdobywania środków na własne utrzymanie. Rodzice będący małżonkami, czyli kobieta i mężczyzna złączeni miłością małżeńską, która jest czysta, nigdy nie podniosą ręki na swoje dziecko, bo je kochają miłością Bożą! Słowo "kochać" odnosi się tylko i wyłącznie do miłości Bożej. Obecnie jest ono profanowane odniesieniem nawet do aktów mających w głębokiej pogardzie człowieka.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama