Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ksiądz z prokuratorskimi zarzutami w sprawie molestowania nieletniej

Ksiądz Szymon Cz., któremu prokuratura zarzuciła złożenie propozycji obcowania płciowego dziewczynce poniżej 15 lat, został zwolniony z parafii w Oświęcimiu oraz odsunięty od pracy duszpasterskiej i kontaktów z dziećmi - podała we wtorek diecezja bielsko-żywiecka.

Dodał, że ze względu na dobro osób, których dotyczy ta sprawa, oraz prowadzonego śledztwa informacji udziela jedynie prokuratura prowadząca postępowanie.

Zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka mówił w poniedziałek, że zawiadomienie złożył na początku lutego ojciec dziewczynki. "Poinformował prokuraturę, że dorosły mężczyzna za pośrednictwem sieci teleinformatycznej złożył propozycję obcowania płciowego" - powiedział prokurator.

32-latek usłyszał zarzut składania propozycji obcowania płciowego osobie małoletniej poniżej 15 lat. Może za to grozić do dwóch lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policji. Ma zakaz kontaktowania się z małoletnią. Nie wolno mu również podejmować czynności związanych z wychowaniem dzieci.

« 1 2 »
  • Henryk
    25.02.2020 15:50
    No to za niedługo większość księży będzie oskarżonych o molestowanie, a nawet o gwałty. Ilu się obstoi? Ciekawe jakie są dowody na to molestowanie? No i kolejny dowód na szkodliwość celibatu księży i wyświęcanie młodzików.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama