Nowy numer 23/2020 Archiwum

Prezydent wpadł w pułapkę bez wyjścia?

Prawie co trzeci wyborca Andrzeja Dudy nie chce, by składał on podpis pod nowelą ustawy dającą TVP i Polskiemu Radiu zastrzyk budżetowy w postaci 2 mld zł - informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

W sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM respondentów zapytano, jaką decyzję powinien podjąć prezydent w sprawie ustawy, na mocy której TVP i Polskie Radio otrzymają 1,95 mld zł jako rekompensatę z utraconych wpływów abonamentowych.

Niemal 62 proc. ankietowanych ogółem uważa, że Andrzej Duda nie powinien ustawy podpisywać (z czego 47,2 proc. chce weta, a 14,7 proc. niepodpisania i skierowania do TK). Aż jedna piąta badanych nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie. Tylko niecałe 15 proc. badanych uważa, że prezydent powinien złożyć podpis, a 3,3 proc. oczekuje podpisu, ale z jednoczesnym skierowaniem ustawy do TK (w ramach tzw. kontroli następczej).

Dziennik podaje, jak na tę kwestię patrzy elektorat prezydenta. Tylko 37 proc. wyborców Andrzeja Dudy uważa, że prezydent powinien ustawę podpisać, a kolejnych 6 proc. sugeruje podpisanie i odesłanie do TK. To daje razem 43 proc. Natomiast łącznie 28 proc. stoi na stanowisku, że takiego podpisu należałoby odmówić, a następnych 29 proc. zwyczajnie nie wie, co głowa państwa powinna zrobić.

"Widać więc sporą niepewność elektoratu prezydenta. To może oznaczać, że jakiej decyzji by nie podjął, wywoła ona sprzeciw lub co najmniej wprawi w konsternację sporą część jego potencjalnych wyborców" - zauważa "DGP".

Sondaż IBRIS - United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 22 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

« 1 »
 • seitz
  24.02.2020 14:39
  Zaoszczędźmy na drugiej turze, a pieniądze przeznaczmy na onkologię. Jeśli nie można na jedno i na drugie.
 • czloax
  24.02.2020 22:47
  Ta czy inna partia - ludem zawsze manipuluje. Jedni zręcznej, inni mniej zręcznie.
  doceń 2
 • czloax
  24.02.2020 22:50
  A jeśli te 2mld miałyby iść na disco-polo, lepiej wydać je na cokolwiek innego. Osobiście zapłacił bym wyższy abonament gdyby dano mi gwarancję, że tego nie ujrzę ni usłyszę.
  doceń 5
 • podajnik
  25.02.2020 15:54
  To może ja pogodzę kolegę Jureaz z kolegą Babajaga1. Przeanalizowałem wpisy ANNAEWA oraz DREMOR w temacie CAŁUNU.
  Zechciejcie zauważyć podobieństwo wypowiedzi. Przypadek? Nie sądzę.

  Dremor:
  "Malowanie brwi do środka, zamiast na zewnątrz było częstym błędem malarzy tamtego okresu(...) zawiera tyle błędów typowych dla malarstwa renesansowego"
  Annaewa:
  "Odwrotnie ułożone brwi są jednym z bardziej oczywistych błędów, w dodatku jest to typowy błąd malarski (...) pojawia się często na malowidłach renesansowych."

  Dremor:
  "Postać z Chusty ma na przykład brwi namalowane w przeciwną stronę. Raczej ciężko uwierzyć, że Jezus miał odwrotnie rosnące brwi, tak, że pot z czoła płynął na oczy.
  Annaewa:
  "Postać z Chusty z Manoppello ma brwi odwrotnie. Gdyby prawdziwy Jezus miał takie brwi, to pot z czoła lał by mu się do oczu.

  Dremor:
  "Na płótnie są odbite liczne plamy nieobmytej krwi, choćby na ramionach, gdzie znajdują się ślady krwi wypływającej z nadgarstków, płynące w dół uniesionych ramion.
  Annaewa
  "Ciała z Całunu nie obmyto, są ślady płynącej krwi wzdłuż ramion, na twarzy, na włosach.

  Dremor:
  "Jezusa nie obmyto powołując się na przepis powstały 1000 lat później.
  Annaewa
  "Na grzebanie bez obmycia, by pochować wraz z krwią, w której jest dusza rabini pozwolili dopiero w okolicach X wieku, tysiąc lat po Chrystusie.

  Dremor:
  "Sama tkanina ma takie właściwości, bisior jest materiałem przepuszczającym światło, a po zabarwieniu chemicznym dodatkowo je załamuje.
  Annaewa:
  "Wiadomo skąd i wiadomo, jak się pojawia. Jest to faktycznie bisior, półprzezroczysta tkanina, która nie przyjmuje farby.

  Dremor:
  "Dowody nie są ani mocne, ani niezbite. Po prostu badacze Całunu odrzucają wyniki badań zaprzeczające autentyczności. A czasem, jak w przypadku badania pyłków kwiatowych posuwają się do fałszerstwa.
  Annaewa:
  "Dowody na fałszerstwo są liczne i poważniejsze, niż te mówiące za autentycznością.

  zaczerpnięte z wpisów Dremor:
  gosc.pl/komentarze/dodaj/1049585
  gosc.pl/komentarze/pokaz/813091
  gosc.pl/komentarze/pokaz/973479
  Annaewa
  gosc.pl/komentarze/pokaz/1128886
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama