Nowy numer 32/2022 Archiwum

Wyzwanie: święTY! Ruszamy od Środy Popielcowej

W Wielkim Poście wchodzimy na drogę powołania do świętości. Zobacz wideo, które zapowiada akcję specjalną gosc.pl.

Świętość jest związana z nawróceniem, bo wiąże się z naszą więzią z Bogiem – zwraca uwagę ks. Przemysław Sawa, doktor teologii dogmatycznej, dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Wielki Post 2020. Powołanie do świętości - siłownia czy spa?
Gość Niedzielny

 

W każdą niedzielę Wielkiego Postu ks. Przemysław Sawa w kolejnych nagraniach wideo wprowadzi nas w tematykę świętości na co dzień. Towarzyszyć będzie mu adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate. O powołaniu do świętości w świecie współczesnym”.

– Boże słowo mówi wyraźnie: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty”. Bóg nas zaprasza do udziału w swojej świętości, w swojej miłości. On nam pomoże być coraz bardziej dla Niego – mówi ks. Przemysław Sawa w rozmowie z Aleksandrą Pietrygą.

Drodzy Użytkownicy,
na okres Wielkiego Postu przygotowaliśmy dla Was wyzwanie specjalne! Brzmi ono: święTY. Zapraszamy do wspólnego odkrywania powołania do świętości. Na gosc.pl codziennie, począwszy od Środy Popielcowej, znajdziecie treści, które pomogą Wam wejść głębiej w ten szczególny czas.

Co niedzielę ks. Przemysław Sawa wprowadzi nas w kolejny tydzień Wielkiego Postu (rozważania wideo). W poniedziałki: święci Kościoła na drodze świętości. W środy proponujemy poruszające świadectwa świeckich. W piątki wchodzimy na drogę krzyża. Mamy też dla Was 40 wskazówek na Wielki Post od Franciszka. Warto również skorzystać z materiałów specjalnych w opracowaniu ks. Przemysława Sawy w formie trzech medytacji słowa Bożego w tygodniu. To propozycja dla zarejestrowanych na stronie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szczegóły TUTAJ.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama