Nowy numer 21/2020 Archiwum

Przekroczyła wolę Boga i została nagrodzona

Marcin Jakimowicz w 3. odcinku cyklu „Antywirus” przypomina historię Syrofenicjanki.

[#3] Antywirus. Przekroczyła wolę Boga i została nagrodzona
Gość Niedzielny

Jako pobożni chrześcijanie staramy się żyć zgodnie z wolą Boga. Często za Chiny nie wiemy, jaka ona jest, ale boimy się wykroczyć na milimetr w prawo, na milimetr w lewo. Tymczasem w Ewangelii znajdujemy historię Syrofenicjanki, która postępuje zupełnie inaczej – przypomina Marcin Jakimowicz.

W kolejnych odcinkach nowego cyklu wideo Marcin Jakimowicz szuka w słowie Bożym skutecznego sposobu, jak walczyć z wirusami, które osłabiają naszego ducha.

Zobacz też:
Antywirus #1

Antywirus #2

TUTAJ: Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wspierajcie naszą pracę. Dzięki temu przygotujemy dla Was jeszcze więcej dobrych treści.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • AnnaEwa
    19.02.2020 22:04
    Ta opowieść nie jest o woli Boga, ponieważ Syrofenicjanka nie widziała w Jezusie Boga. Jezus chciał spokoju, bo prawdopodobnie rozpoczynał post. Poganka nie przejmowała się postem, ani żydowskimi zwyczajami. Do Jezusa zwróciła się jak do maga, lub uzdrowiciela, co pasowało do jej wiary i wyobrażeń. Dla Jezusa, jako Żyda była potrójnie nieczysta. Po pierwsze byłą poganką, po drugie sama rozpoczęła rozmowę i narzucała się mężczyźnie, co powodowało nieczystość oraz miała kontakt z córką, która miała nieczystego ducha. Z tego powodu Jezus porównuje ją do psów, bo psy dla Żydów były nieczyste, z racji, że miały kontakt z nieczystymi przedmiotami. Wbrew sugestii z filmu kobieta nie uznała swojej niższości, ani swej nieczystości. W sprytny sposób zbiła argument Jezusa. Kobiety fenickie były pod dużymi wpływami greckimi. Dziewczęta uczono retoryki i filozofii. Syrofenicjanka zgodnie z retoryką odbija argument, przyznając pozornie rozmówcy rację, po czym tworzy inny obraz. Już nie psów, lecz szczeniąt. Żydzi psów nie trzymali w domach, poganie tak, dając szczenięta dzieciom do zabaw. Zamiast obrazu nieczystego psa, który żywi się odpadkami Syrofenicjanka użyła obrazu szczeniaka, który żywi się okruszkami. Tym samym skłoniła Jezusa, by zmienił swoje nastawienie.
  • spe
    20.02.2020 23:56
    Syrofenicjanka przekroczyła wolę Boga, lecz głównie tym, że w swoim mrocznym pogaństwie doprowadziła własną córkę do opętania. Jej upokorzenie się przed Jezusem było przyznaniem się do winy i wyznaniem wiary w Jezusa, poprzez co i ona stała się chrześcijanką. Takim prawdziwym nawróceniem człowieka Jezus się nie męczył nigdy: «Ja mam do jedzenia pokarm, o którym wy nie wiecie».
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama