Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kiedy otwieram Biblię, otwierają się ramiona Ojca

W Niedzielę Słowa Bożego swoimi ważnymi cytatami z Pisma Świętego dzielą się Dariusz Kowalski i Jan Budziaszek.

Kiedy otwieram Biblię, otwierają się ramiona Ojca   Dariusz Kowalski. Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

Dariusz Kowalski, aktor:

– Kiedy otwieram Biblię, otwierają się dla mnie ramiona kochającego Ojca, który mówi do mnie – przyznaje aktor.

Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)
 

A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. (Mt 28,20)

Gdy przyjęliście słowo Boże, usłyszane od nas, przyjęliście je nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga, który działa w was wierzących”. (1Tes 2,13)

– Kiedy kilkanaście lat temu po raz pierwszy doświadczyłem modlitwy wstawienniczej, dostałem Słowo, które do dziś mam gdzieś „z tyłu głowy”:
„Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać.  Staje się bowiem poświęcone przez słowo Boże i przez modlitwę. Przedkładając to braciom, będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, karmionym słowami wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności! Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając zapewnienie życia obecnego i tego, które ma nadejść”. (1Tm 4,4-8)

Kiedy otwieram Biblię, otwierają się ramiona Ojca   Jan Budziaszek. Roman Koszowski/Foto Gość

Jan Budziaszek, perkusista

– Moim osobistym psalmem jest Ps 40 – zaznacza muzyk. – Wszystko w życiu jest łaską! Zero zasługi człowieka – dodaje. – Nie spędziłem w szkole muzycznej ani pięciu minut, a objechałem kulę ziemską wiele razy, grając z najwybitniejszymi muzykami świata. Nagrałem kilkadziesiąt płyt. Nie studiowałem filozofii, teologii, filologii, a napisałem kilkanaście książek, niektóre z nich ukazały się w kilku językach. Prowadziłem rekolekcje w parafiach, więzieniach, seminariach duchownych w kilkunastu krajach. Wszystko jest łaską! Potwierdzenie tego znajdziesz na początku Księgi Jeremiasza oraz w Ewangelii według św. Jana:

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię.
(Jr 1,5)

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.
(J 15,16)

« 1 »

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL