Nowy numer 21/2020 Archiwum

Komisja Europejska apeluje do Polski o wstrzymanie prac na projektem ustawy dot. sądów

Komisja Europejska zwróciła się w liście do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu o wstrzymanie prac nad projektem ustawy dotyczącym sądów do czasu przeprowadzenia konsultacji - poinformował na konferencji rzecznik KE Christian Wigand.

"Wczoraj wiceszefowa KE Viera Jourova wysłała list do polskiego prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu i polskiego premiera w sprawie projektu ustawy w polskim parlamencie, która wzbudza obawy Komisji Europejskiej. W liście zachęciła mocno polskie władze do skonsultowania z Komisja Wenecką Rady Europy tego projektu i zachęciła wszystkie organy państwa do wstrzymania procedowania nad projektem do czasu przeprowadzenia wszystkich niezbędnych konsultacji" - wskazała.

« 1 »
 • podajnik
  20.12.2019 13:12
  W sprawie ciamajdanu czyli próby obalenia demokratycznie wybranej władzy przez opozycję 3 lata temu, Komisja Europejska również stanęła po stronie uzurpatorów. Wtedy przypadkowo kierował nią Donald Tusk.
  Zastanawiam się do czego jest mi potrzebna Unia, która nie pozwala naprawić systemu sądowniczego na wzór zachodnioeuropejski, a tamtego nie krytykuje.
  doceń 11
 • tantkiewicz
  20.12.2019 17:25
  KE to dyktator?
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama