Nowy numer 04/2020 Archiwum

Wykładowca wyrzucony za wykład "Homoseksualizm a zdrowie", adwokat oskarżony o zniesławienie przez osobę transseksualną

Media doniosły o dwóch zdarzeniach dotyczących homoseksualizmu i transseksualizmu. W Warszawie osoba transseksualna złożyła prywatny akt oskarżenia przeciw adwokatowi, który miał rzekomo dopuścić się jej zniesławienia, używając argumentu dotyczącego transseksualizmu podczas rozprawy rozwodowej. Zaś Śląski Uniwersytet Medyczny zwolnił wykładowcę, który przedstawił wykład pt. "Homoseksualizm a zdrowie".

Tymczasem Śląski Uniwersytet Medyczny rozwiązał umowę z jednym z wykładowców. Przyczyną zwolnienia był wykład zatytułowany „Homoseksualizm a zdrowie”.

Zdjęcia slajdów użytych podczas tego spotkania zamieścił facebookowy profil „To tylko teoria”. Można na nich przeczytać m.in., iż "tak było, jest i będzie i nikt tego faktu nie zmieni, że fizycznie jak również psychicznie pasują do siebie tylko kobieta i mężczyzna - o tym mówi biologia i nauka. Tylko taki związek potrafi przekazywać życie, które przedłuży istnienie rodzaju ludzkiego i jak pokazuje wiele badań, najkorzystniejsze jest dla dziecka gdy wychowują je biologiczni rodzice" oraz: „badania berlińskiego Instytutu im. R. Kocha pokazują, że geje stanowią w Niemczech 60 proc., w Kanadzie 70 proc., a w Indiach 86 proc. chorych na AIDS. Ponadto aktywni geje 4 razy częściej popadają w depresję, 5 razy częściej w nikotynizm, 6 razy częściej próbują popełnić samobójstwo. Żyją przeciętnie, zależnie od form i intensywności swojej aktywności, o 8-20 lat krócej niż pozostali mężczyźni”.

Redakcja portalu LGBT queer.pl. spytała władze ŚUM o ich stanowisko. Uniwersytet postanowił zwolnić wykładowcę.

« 1 2 »
 • magdas
  29.11.2019 23:52
  "Sąd przyznał opiekę matce. Stwierdził, że zważywszy na wiek małoletnich, trudno przypuszczać, by problem identyfikacji płciowej przyjaciela ich matki budził ich szczególne zainteresowanie." A w jakim wieku dzieci nie są zainteresowane zmianą płci przez osobę mającą zasadniczy wpływ na ich wychowanie?
  doceń 15
 • Eugeniusz_Pomorze_
  01.12.2019 11:25
  No proszę...! - @Dremor ciągle aktywny. Dzień bez manipulacji i półprawd na temat Kościoła Katolickiego i wartości chrześcijańskich byłby przecież dniem straconym...
 • TOMTOM
  01.12.2019 21:15
  Sprawa głupia. Jak pewnie dziesiątki innych spraw. Ale uwaga - tu jest magiczne czteroliterowe słowo klucz. ;) Dzięki temu już wiadomo, że to jednak nie jest sprawa, jak inne gdzie np. pana Mecenasa mógłby pozwać np. Obrażony alkoholik albo miłośnik komiksów. W tym przypadku bowiem stoją za wszystkim prawdziwe siły zła. (Powyżej długi fragment o Szatanie, warto się zapoznać) Co najmniej od czasów rewolucji francuskiej markiza de Sade wprowadzają dżender do szkół, mamią dzieci, a do tego lis farbowany Gowin, no i że obozy koncentracyjne to przez Oświecenie i w ogóle, więc to nie jest z całą pewnoscią głupia sprawa wywołana przez jakiegoś urażonego i przewrażliwionego, bo tak by było w każdym innym przypadku, ale nie w tym Tutaj to jest SPRAWA (A może nawet SPRAWA!!!) ;)
  doceń 34
 • dirk
  03.12.2019 17:46
  Zależy na jakim poziomie naukowości był ten wykład. Bo naukowa dogłębna analiza skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego nietypowych zachowań seksualnych byłaby bardzo interesująca, ważna i potrzebna. Jak na przykład informacje o pojawianiu się nowotworów w miejscach gdzie ich dotąd nie bywało, np. w gardle. Pewnie są i inne skutki i problemy somatyczne, a na pewno niezliczona liczba psychologicznych i neuropsychiatrycznych. Temat niewątpliwie wart jest badania i informowania ludzi o zagrożeniach i konsekwencjach. Jeśli wykład ograniczał się do spraw oczywistych i powszechnie znanych, nie wnosząc wiele nowego, był może zbędny, ale wyrzucanie kogoś z uczelni także, zwłaszcza jeśli zwrócenie uwagi na problem zapoczątkuje jego dalsze rzetelne naukowe badanie.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama