Cztery gole Lewandowskiego w około 15 minut

Robert Lewandowski zdobył cztery gole w wyjazdowym meczu Bayernu Monachium z Crveną Zvezdą Belgrad w 5. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dokonał tego między 53. a 68. minutą. Awans do 1/8 finału zapewniły sobie Real Madryt, Manchester City i Tottenham Hotspur.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie grupy A pomiędzy Realem a Paris Saint-Germain w Madrycie. W pierwszej kolejce mistrz Francji wygrał u siebie 3:0 w jednym z najsłabszych meczów "Królewskich" w historii występów w Lidze Mistrzów (nie oddali ani jednego celnego strzału). Rewanż madrytczykom nie do końca wyszedł - wygrywali wprawdzie 2:0 po trafieniach Benzemy, ale w 81. minucie stratę zmniejszył Kylian Mbappe, a chwilę później do wyrównania doprowadził Hiszpan Pablo Sarabia.

PSG miało już wcześniej zapewniony awans. Real też nie potrzebował już wygranej, żeby awansować do 1/8 finału. Dał go "Królewskim" remis 1:1 w rozegranym wcześniej meczu pomiędzy Galatasaray a Clube Brugge w Stambule.

Do niecodziennej sytuacji doszło pod koniec tego spotkania. W doliczonym czasie drugiej połowy goście doprowadzili do wyrównania. Wówczas strzelec gola Senegalczyk Krepin Diatta w geście radości zdjął koszulkę, a jego kolega z drużyny Clinton Mata wskoczył na chorągiewkę w narożniku boiska z takim impetem, że ją złamał. Obaj zobaczyli za swoje zachowanie żółtą kartkę, a ponieważ już wcześniej mieli po jednej na koncie, musieli opuścić boisko.

W grupie C Manchester City tylko zremisował u siebie z Szachtarem Donieck 1:1, ale to wystarczyło, aby zapewnić sobie awans do 1/8 finału, i to z pierwszego miejsca. Dopiero w ostatniej kolejce rozstrzygnie się, kto zajmie drugą pozycję - Szachtar ma obecnie sześć punktów, a dalej sklasyfikowane są Dinamo Zagrzeb z pięcioma i Atalanta Bergamo z czterema. W bezpośrednim spotkaniu dwóch ostatnich drużyn we Włoszech gospodarze wygrali 2:0. Damian Kądzior był rezerwowym gości.

Bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny utrzymał czyste konto w spotkaniu grupy D z Atletico Madryt, wygranym przez mistrzów Włoch 1:0. Gospodarze mieli awans już w kieszeni, natomiast zespół ze stolicy Hiszpanii musi o niego jeszcze walczyć. W ostatniej kolejce stoczy korespondencyjny pojedynek z mającym o punkt mniej Bayerem Leverkusen.

"Aptekarze" wcześniej pokonali na wyjeździe Lokomotiw Moskwa 2:0. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. Rosyjski zespół definitywnie odpadł już z europejskich pucharów w tym sezonie.

W środę trudne zadanie czeka drużynę Napoli, której piłkarzami są Arkadiusz Milik (ostatnio kontuzjowany) i Piotr Zieliński. Wicemistrzowie Włoch zmierzą się na wyjeździe z broniącym trofeum Liverpoolem. Łatwo nie będzie też Łukaszowi Piszczkowi, którego Borussia Dortmund zagra na Camp Nou z Barceloną. Ponadto KRC Genk Jakuba Piotrowskiego podejmie FC Salzburg.