Nowy numer 22/2020 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: W pewnym sensie wszyscy jesteśmy ubodzy

- Naszemu ubóstwu najbardziej zaradza sam Jezus Chrystus - wskazał w audycji Radia eM abp Wiktor Skworc przed 3. Światowym Dniem Ubogich, który będzie obchodzony w Kościele w niedzielę 17 listopada.

Abp Wiktor Skworc: W pewnym sensie wszyscy jesteśmy ubodzy
Radio eM

Metropolita katowicki był gościem Rozmowy Poranka Radia eM. Przekonywał, że to Chrystus uczy nas właściwiej postawy wobec ubogich, przez identyfikację samego siebie z nimi.

Posłuchaj, o co pytają znanych ludzi dziennikarze Radia eM w ramach cyklu Rozmowa Poranka.

W tym kontekście abp Skworc przypominał także o niektórych grupach zaangażowanych w pomoc ubogim w Katowicach: Stowarzyszeniu PoMOC, wspólnocie Dobrego Pasterza czy siostrach ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości, założonego przez św. Matkę Teresę z Kalkuty. - Punktami wsparcia w chwili przeżywanego przez nas ubóstwa duchowego są też stałe konfesjonały, w których przez cały dzień trwa spowiedź - kontynuował metropolita katowicki.

Arcybiskup Skworc mówił także o znaczeniu Mszy Pojednania w Krzyżowej. 12 listopada minęła 30. rocznica spotkania Tadeusza Mazowieckiego i Helmuta Kohla w tej miejscowości. W miniony wtorek, w tym samym miejscu, co trzy dekady temu, została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola. Jednym ze współcelebransów był abp Skworc. - Obowiązkiem Kościoła jest prowadzenie ludzi do spotkania - mówił metropolita katowicki w odpowiedzi na pytanie o rolę Kościoła w procesie pojednania między narodami polskim i niemieckim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama