Nowy numer 47/2019 Archiwum

W najnowszym GN: płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”.

„Bernadetta. Cud w Lourdes” to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi.

Gość Niedzielny 43/2019
Gość Niedzielny

 

Stare i nowe wyzwania [Andrzej Grajewski]

Przyszedł czas na analizy powyborcze. Po 1989 r. nie było sytuacji, w której partia mająca większość w Sejmie była opozycją w senacie. Po raz pierwszy więc w historii Senat może wystąpić w roli politycznej przeciwwagi dla Sejmu. Nowy ton debatom w parlamencie nadadzą przedstawiciele lewicy, którzy już zapowiadają ostrą walką o aborcję na życzenie czy uznanie przez państwo związków homoseksualnych za małżeństwa.

 

Prywatna kolejka (Jakub Jałowiczor)

„Coraz więcej Polaków ucieka z publicznego systemu opieki zdrowotnej do prywatnego. Jednak standard prywatnych przychodni też się pogarsza” - pisze w najnowszym GN Jakub Jałowiczor. Już 2,7 mln Polaków posiada prywatną polisę zdrowotną. To o 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Wiele osób ma też abonamenty w konkretnych firmach medycznych. Prywatne badanie jest zatem dla wielu osób sposobem na to, by szybko dostać się do lekarza. Jednak i tu kolejki są coraz dłuższe.

 

Piaskiem po oczach (Jacek Dziedzina)

Stany Zjednoczone oddały walkowerem Syrię Rosji i Turcji. Wygrana rządu w Damaszku i jego sojusznika w Moskwie oznacza przejęcie kontroli nad bogatymi złożami gazu i ropy na terytoriach, z których mają zostać wypędzeni Kurdowie. Stało się to możliwe dzięki temu, że Donald Trump wycofał wcześniej amerykańskie oddziały z terenów zamieszkiwanych przez Kurdów, którzy przez lata walczyli z Państwem Islamskim.

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama