Nowy numer 03/2020 Archiwum

Polski uniwersytet na pierwszym miejscu na świecie według Leiden Ranking

Uniwersytet Medyczny w Lublinie znalazł się na pierwszym miejscu światowego rankingu (Leiden Ranking) sporządzonego według wskaźnika równości płci. Jest to odsetek kobiet wśród łącznej liczby autorów publikacji naukowych.

- Leiden Ranking mierzy naukową aktywność uczelni w oparciu o wskaźniki publikacji naukowych pracowników danej uczelni, o ich udział w realizacji projektów badawczych i ich wpływ na rozwój badań na świecie. Ranking publikowany jest przez The Centre for Science and Technology Studies na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii - to jeden z najbardziej opiniotwórczych ośrodków badawczych zajmujących się polityką naukową oraz badaniem z zakresu bibliometrii. W tym roku po raz pierwszy zawiera on metrykę równowagi płci, która oblicza odsetek kobiet wśród łącznej liczby autorów publikacji naukowych - podał Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Odsetek kobiet - autorów prac naukowych na tej uczelni wyniósł 56 proc. W tym samym zestawieniu wysoko znalazły się także inne polskie uczelnie: Uniwersytet Gdański (4. miejsce) i Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (7. miejsce).

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama