Nowy numer 44/2020 Archiwum

Premier: Wysyłamy do Amsterdamu rządowy samolot po naszą siatkarską kadrę

"Dzięki zaangażowaniu Pana Premiera samolot rządowy pojawi się po naszą reprezentację po 15.00. Pięknie dziękujemy!" - napisano na Twitterze Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). Biało-czerwoni utknęli na lotnisku w Amsterdamie, gdyż odwołany został ich lot do Lublany.

W poniedziałek polscy siatkarze pokonali w Apeldoorn Niemców 3:0 i awansowali do półfinału mistrzostw Europy, a we wtorek rano mieli udać się z Amsterdamu do Lublany, gdzie w czwartek zmierzą się ze współgospodarzami imprezy w meczu o awans do finału.

Po dotarciu na lotnisko okazało się jednak, że ich podróż nie będzie przebiegać zgodnie z pierwotnym planem, ponieważ lot zaplanowany na godz. 10.15 został odwołany. PZPS rozpoczął szukanie połączenia zastępczego. "Jest nadzieja na bilety do Zagrzebia, ale nie dla wszystkich..." - napisano na związkowym koncie na Twitterze.

Na problemy polskiej kadry zareagował szef rządu. "Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nią nasz rządowy samolot, żeby spokojnie mogła dotrzeć na półfinał do Lublany" - oświadczył Mateusz Morawiecki na Twitterze i dodał: "Trzymamy za nich kciuki".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama