Nowy numer 17/2024 Archiwum

Biznes i kultura

W tym roku laureatów konkursu „Firma Roku 2005” i członków Izby Gospodarczej Śląsk gościł Zamek Piastów Śląskich w Brzegu.

Prezes Alojzy Reinert, witając przybyłych przedsiębiorców, rzemieślników, właścicieli znanych i początkujących firm, a także gości ze świata polityki, administracji państwowej i władz samorządowych, powiedział: – Nasi przedsiębiorcy okrzepli, zdobyli rynki polskie i idą coraz dalej, zdobywają z dużym powodzeniem rynki światowe, przy czym nie zapominają o promowaniu Śląska, jego kultury, zabytków i ludzi wykształconych i pracowitych. Przykładem takiej operatywnej, ciągle rozwijającej się firmy, dającej zatrudnienie ponad 1500 pracownikom, jest gliwicki Modex Fasion Company – zdobywca statuetki w kategorii „Eksport” – której właścicielka Małgorzata Dudek twierdzi: – W naszych ubraniach chodzą mieszkanki Australii, Europy i Azji. Szyjemy także z materiałów powierzanych przez przedsiębiorstwa z Niemiec i Włoch. Żeby nie być gołosłowną, Małgorzata Dudek zorganizowała dla uczestników gali pokaz swojej kolekcji na wiosnę i lato 2006. Zdobywcami statuetek „Firma Roku 2005” zostali ponadto: Industrie Serwis Pakosz w Strzelcach Opolskich, salon fryzjerski „Józef” – Józef Dreinert w Katowicach, Technika Okienna – Aleksander Rduch i Zbigniew Borek w Gogołowie i kwiaciarnia „Zielona Gęś” w Popielowie (w kategorii „Innowacje”), której właścicielka, Monika Bębenek, postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom środowiska wiejskiego, pozbawionego dobrych usług florystycznych. – A przecież wiadomo, że na Śląsku obchodzone są urodziny, rocznice ślubu, że dużą wagę przywiązuje się do uroczystości ślubnych i Pierwszej Komunii Świętej, do organizacji pogrzebów, odpustów i innych uroczystości, na które trzeba przygotować bukiety i wiązanki – mówi Monika Bębenek, właścicielka „Zielonej Gęsi” i dwu filialnych kwiaciarni. Wyróżnienia w konkursie zdobyli: firma budowlana ADHEMA Sp. z o.o. w Opolu, Tartak i Zakład Stolarski J i W. Witkowscy w Wieluniu, Pracownia Złotnicza – H. Pawlik w Kędzierzynie-Koźlu, Z.U.H.WODMETAL– Krystyna Newelt w Radlinie, Zakład Stolarski Lissy w Dobrodzieniu. Specjalnym dyplomem uznania za wybitne zasługi w ratowaniu dóbr kultury i sztuki na Śląsku oraz promocję śląskiego dziedzictwa uhonorowano Pawła Kozerskiego, dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Dostęp do treści jest ograniczony Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy