Nowy numer 13/2020 Archiwum

Duda: Ustawa o osobie najbliższej służyłaby wszystkim

Zgodnie z konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, natomiast jeżeli byłaby jakaś propozycja stworzenia czegoś na kształt ustawy o osobie najbliższej, to dlaczego ma nie być takiej ustawy - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda pytany o ewentualną ustawę o związkach partnerskich.

Podczas rozmowy w Polsat News prezydent Duda został zapytany, czy jeśli jesienne wybory wygrałaby opozycja i nowy premier przedstawiłby ustawę o związkach partnerskich, toby taką ustawę podpisał. "Wszystko zależy od treści ustawy" - odpowiedział Duda.

Jak wskazał, zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, natomiast "jeżeli byłaby jakaś propozycja stworzenia czegoś na kształt jakiejś ustawy o osobie najbliższej, by można było się wzajemnie dowiadywać np. o swoje zdrowie (...), po to, by można było się w różnych sytuacjach nawzajem wspierać, dlaczego ma nie być takiej ustawy".

"Ona będzie wtedy służyła wszystkim, nie tylko osobom o preferencjach homoseksualnych, ale także wielu osobom o preferencjach heteroseksualnych. Będzie ustawą dla wszystkich" - powiedział.

Dopytywany, czy nie chciałby zainicjować procesu ustawodawczego w tej sprawie, Duda powiedział, że jeżeli będzie taka propozycja, przede wszystkim będzie "ją rozważał".

« 1 »

Polecamy

 • wietrzyk11
  02.08.2019 23:48
  Pan Prezydent uczy się otwierania mimochodem furtek od papieża Franciszka w samolocie.
  doceń 2
 • Atimeres
  03.08.2019 11:58
  "Zgodnie z konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny natomiast jeżeli byłaby jakaś propozycja stworzenia czegoś na kształt ustawy o osobie najbliższej, to dlaczego ma nie być takiej ustawy - "
  O taką furtkę LGBTom na początku chodzi!
  To jest TO, od czego pragną zacząć - jakieś specjalne prawa związku ze sobą, pozór małżeństwa i pewne prawa stąd wynikające!
  Brrr!
  doceń 5
 • velario-new
  03.08.2019 13:57
  Dlaczego usunęliście mój poprzedni komentarz? Za dużo miał plusów?
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama