Nowy numer 29/2019 Archiwum

Przepustka do USA

Zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków to nie tylko kwestia amerykańskiego prawa. To także problem woli politycznej Waszyngtonu.

Właściwie należałoby zacząć od tego, że zajmowanie się tym tematem jeszcze w roku 2019 jest dość upokarzające. 30 lat od upadku komunizmu, blisko 20 lat od rozpoczęcia u boku Amerykanów nie naszych wojen, nie w naszym interesie (Afganistan, Irak), ponad dekada od włączenia w program bezwizowy paru krajów naszego regionu, a my ciągle pozostajemy „jednym z najbliższych sojuszników USA” i zarazem jednym z ostatnich krajów w Europie, którego obywatele muszą posiadać wizę, by wjechać na teren USA.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji