Nowy numer 18/2021 Archiwum

Pogrzeb orionisty ks. Michała Łosa odbędzie się w Dąbrówkach Breńskich

Uroczystości pogrzebowe młodego orionisty, który niedawno przyjął śluby zakonne i kapłańskie na oddziale onkologicznym, odbędzie się w jego rodzinnej miejscowości - Dąbrówkach Breńskich.

Zmarły ks. Michał Łos - orionista, który w ciężkim stanie przyjął święcenia zakonne i kapłańskie na oddziale onkologicznym w Warszawie, zostanie pochowany w swojej rodzinnej miejscowości. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w Dąbrówkach Breńskich.

Pierwsza część uroczystości pogrzebowych będzie w piątek 21 czerwca w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu, gdzie ks. Michał ostatnio posługiwał. Od godz. 15 będzie możliwość modlitwy przy trumnie. O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego kapłana.

Natomiast druga stacja będzie w sobotę 22 czerwca w parafii Przemienienia Pańskiego w Dąbrówkach Breńskich, w rodzinnych stronach ks. Michała. O godz. 13 będzie modlitwa różańcowa, a o 13.30 Msza św. i odprowadzenie trumny na cmentarz.

O ciężko chorym ks. Michale, wtedy jeszcze kleryku, napisaliśmy po złożeniu przez niego ślubów zakonnych, ale jeszcze przed święceniami, których udzielił mu bp Marek Solarczyk 24 maja na oddziale onkologicznym Wojskowego Szpitala Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie.

Tekst spotkał się z ogromnym odzewem, wyrazami wsparcia dla chorego ks. Michała i morzem modlitwy. "Piękne świadectwo umacniające mnie, maluczką" - napisała pod tekstem jedna z naszych Czytelniczek.

Tuż przed święceniami prowincjał orionistów ks. Krzysztof Miś FDP powiedział nam, że Michał bardzo chciał zostać kapłanem i odprawić chociaż jedną Mszę św. To wyznanie poruszyło wiele osób.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama