Nowy numer 22/2023 Archiwum

Duch Święty jest zawsze nowością. A co jeszcze na Koncercie Chwały?

Hasłem przewodnim tegorocznego lubelskiego koncertu w Boże Ciało, są słowa: "W mocy Ducha Świętego".

Na wielkiej scenie na pl. Zamkowym 20 czerwca adorację poprzedzi muzyczne uwielbienie. Koncert Chwały, bez którego trudno wyobrazić sobie wieczór Bożego Ciała w Lublinie, ale także i w Chełmie,  jak przekonuje jego inicjator i współtwórca ks. Mirosław Ładniak, nie odbiega pod względem artystycznym i technicznym od komercyjnych wydarzeń. Różnica polega jednak na tym, że w centrum jest Pan Jezus.

Hasłem przewodnim tegorocznego koncertu są słowa: „W mocy Ducha Świętego” – To drugi rok w Kościele który jest dedykowany Duchowi Świętemu, i to On jest nowością podczas każdego koncertu – stwierdza Grzegorz Głuch lider zespołu Gospel Rain, współtwórca Koncertu Chwały.

Koncert rozpocznie się o 19.30 od występu zespołu Full Power Spirit. Uwielbienie, jak co roku, poprowadzi zespół Gospel Rain oraz specjalnie na tę okazję utworzony 100-osobowy Chór dla Jezusa. Gwiazdą wieczoru tym razem będzie zespół Pectus. Głos zabierze także dziennikarz Gościa Niedzielnego Marcin Jakimowicz. – Marcin będzie dawał świadectwo, będzie nauczał – informuje Grzegorz Głuch. – Jest on jednym z najbardziej niezwykłych ludzi jeśli chodzi o umiejętność przekazywania prawd Ewangelii. W czasie koncertu pojawi się na scenie na pewno kilkakrotnie. Tradycyjnie wydarzenie zakończone zostanie najważniejszym elementem, czyli adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi abp Stanisław Budzik.

Ks. Mirek Ładniak przekonuje, że kilka lat temu wprowadzona adoracja na Koncercie Chwały zapoczątkowała nową erę koncertów. – Gdy ten roztańczony, roześmiany tłum nagle zaczyna padać na kolana, to robi wielkie wrażenie. Widać moc modlitwy i dla tego jednego momentu warto robić cały koncert – stwierdza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Quantcast