Nowy numer 32/2020 Archiwum

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Wspominamy!

2 czerwca minie 40 lat od rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Prosimy: przyślijcie zdjęcia i wspomnienia z tamtego wydarzenia.

Pierwsza wizyta papieża Polaka w ojczyźnie trwała od 2 do 10 czerwca 1979 roku pod hasłem „Gaude Mater Polonia” („Ciesz się Matko Polsko”). Ojciec Święty odwiedził Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Pierwszego dnia pielgrzymki padły na placu Piłsudskiego w Warszawie m.in. słynne słowa: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”
Drodzy Czytelnicy „Gościa”, zachęcamy, opowiedzcie własną historię z papieskiej pielgrzymki. Czekamy na Wasze zdjęcia, świadectwa, obserwacje sprzed 40 lat. Piszcie e-maile na adres: gosc@gosc.pl
Najciekawsze wspomnienia opublikujemy w papieskim serwisie specjalnym na gosc.pl.

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Wspominamy!   Okładka wydania "Gościa Niedzielnego" z 10 czerwca 1979 r. reprodukcja Krzysztof Błażyca

 

Przesłanie materiałów jest równoznaczne z:
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07.

Dane osobowe zawarte w nadsyłanych materiałach (zdjęciach i wspomnieniach) przetwarzane są w ramach działalności polegającej na redagowaniu, przygotowywaniu, tworzeniu lub publikowaniu materiałów prasowych w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. − Prawo prasowe, a co za tym idzie zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych nie będą do takiego przetwarzania miały zastosowania przepisy art. 5–9, art. 11, art. 13–16, art. 18–22, art. 27, art. 28 ust. 2–10 oraz art. 30 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

Dane osobowe inne niż zawarte w nadsyłanych materiałach przetwarzane są na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w  celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres  niezbędny dla jej celów.  Odbiorcami danych są firmy obsługujące Administratora w ramach IT, a w razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cel.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama