Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. Jacek Plech: Pożar pokazał nam religijne oblicze Francji

Ten pożar pokazał nam religijne oblicze Francji - mówił w Radiu eM ks. dr Jacek Plech, przez kilka lat mieszkaniec Paryża. W ten sposób skomentował modlitwy paryżan na wieść o pożarze katedry Notre Dame.

Jak przyznał ks. Jacek Plech, wiadomość o pożarze katedry, w której wielokrotnie modlił się, a także sprawował Eucharystię, na moment sparaliżowała go.

Wierzę, że za kilka lat znów będziemy modlić się w paryskiej katedrze Notre Dame – mówił w „Rozmowie poranka” Radia eM obecny proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu, a w przeszłości mieszkaniec Paryża. Podkreślił, że jest to nie tylko niezwykle cenny zabytek, ale przede wszystkim miejsce sprawowania kultu. Zaznaczył, że najważniejsze dla chrześcijan relikwie męki Jezusa nie zostały zniszczone w pożarze.

Ks. Jacek Plech: Pożar pokazał religijne oblicze Francji (16.04.2019)
Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Alik
  17.04.2019 11:14
  Proponuje poczekać 2-3 lata i wtedy zajrzeć w te "religijne" oblicze Francji.
  doceń 3
 • anna
  17.04.2019 21:26
  to byli tradycjonaliści. w diecezjalnych parafiach nie ma młodych.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL