Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tajemnica powołania

Świadectwa osób powołanych do kapłaństwa czy życia zakonnego mogą pomóc także świeckim szczerze szukającym Boga.

Jak to jest – mieć powołanie? Czy to jest głos, który się słyszy, ciąg cudownych zdarzeń prowadzących nieuchronnie do drzwi seminarium lub bramy klasztoru, a może po prostu wynik chłodnej kalkulacji – rozumowej analizy własnych predyspozycji i talentów? Osobom żyjącym w stanie świeckim, które też przecież mają swoje powołanie, cudze decyzje o życiu w kapłaństwie czy w zakonie czasem wydają się dziwne, często intrygujące, a prawie zawsze – owiane jakąś trudną do zrozumienia tajemnicą. Ale czy może być inaczej, skoro – jak pisze we wstępie do tej książki ks. Wojciech Rebeta – „nawet dla osoby odkrywającej swoje powołanie doświadczenie to stanowi wielkie misterium”.

Mimo to autorzy tekstów tu pomieszczonych podjęli próbę opisania tego doświadczenia, by pomóc innym „w szukaniu i odnajdywaniu Boga w świecie”. Ich świadectwa obejmują zwykle czas od momentu, w którym powołanie zaczyna się rodzić, aż do decyzji o wstąpieniu do seminarium czy zgromadzenia zakonnego. Czasami pierwsze sygnały miały miejsce w dzieciństwie, inni odkryli Boże prowadzenie dopiero na studiach. Niektóre powołania wyrastają na gruncie ułożonego życia rodzinnego, ale są i takie, które rodziły się w cierpieniu i duchowym zmaganiu. Wszystkie łączy przekonanie, o którym pisze ks. Rebeta: „że Chrystus stale przechadza się między ludźmi i pociąga ich ku sobie”.

Szymon Babuchowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL