Nowy numer 12/2019 Archiwum

Przewracanie szkolnego stolika

Radykalny protest nauczycieli coraz bliżej. Stawka jest wyższa niż tylko podwyżki o tysiąc złotych.

Strajk do odwołania. Taka zapowiedź w przypadku nauczycieli przypomina groźbę użycia broni nuklearnej. Zwłaszcza że strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia, dwa dni przed ostatnim sprawdzianem gimnazjalistów i tydzień przed pierwszym egzaminem ósmoklasistów. W samym środku kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Ma objąć nawet przedszkola.

Termin nie jest przypadkowy. „Ma zaboleć, bo tylko wtedy osiągniemy cel” – mówią nauczyciele, dodając, że przecież nie będą protestować w czasie wakacji. Biorą przykład z policjantów, pracowników służby zdrowia czy wymiaru sprawiedliwości. Skoro inne profesje zaufania publicznego mogą w walce o godne zarobki sięgać po drastyczne środki, to dlaczego nie nauczyciele? Zresztą nie będzie to pierwszy raz. W zeszłym roku minęło 25 lat od największego strajku nauczycieli w III RP, który trwał… trzy tygodnie. Skończył się przesunięciem matur, rozwiązaniem parlamentu i przedterminowymi wyborami.

Kto podpalił lont?

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji