Nowy numer 12/2019 Archiwum

Złap go za ogon!

Mojżesz dostatecznie długo przebywał na pustyni, by wiedzieć, że Bóg podszedł do problemu z niewłaściwej strony. Chwytanie węża za ogon nie jest, delikatnie mówiąc, najlepszym pomysłem.

W poprzednim odcinku: To była największa akcja ratunkowa świata. Wyjście Izraela do Ziemi Obiecanej było proroczą figurą Męki i Zmartwychwstania. Mojżesz wyrastał na dworze faraona jako książę, bo tylko wolny wyprowadzi niewolników. Nasza niewola grzechu była tak wielka, że musiał przyjść „ktoś stamtąd”. Król nie z tego świata.

Dostępne jest 3% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji