Nowy numer 15/2020 Archiwum

Czarzasty: SLD przystępuje do Koalicji Europejskiej

Po długiej dyskusji podjęliśmy dzisiaj decyzję o odpowiedzeniu na apel premierów i przystąpieniu do Koalicji Europejskiej - oświadczył po sobotniej konwencji SLD lider tej partii Włodzimierz Czarzasty.

- Od dziś podejmujemy bardzo konkretne rozmowy z innymi partiami, które mają podobną wizję UE, dla których kwestia demokracji i kwestia siły rozsądku w Polsce jest najważniejsza; myślimy o takich partiach, jak PSL, jak PO, jak Nowoczesna, jak Partia Zieloni, bo te rozmowy potencjalne koalicyjne są najdalej idące, ale chcielibyśmy, reprezentując i współpracując z innymi strukturami lewicowymi, aby równolegle do tej koalicji weszły wszystkie partie i struktury lewicowe, które uznają nasz sposób myślenia - dodał polityk.

Jak zaznaczył, negocjacje koalicyjne powinny zakończyć się "do końca lutego", a SLD jest pierwszą partią, która podjęła decyzję o wejściu do porozumienia.

Czarzasty poinformował jednocześnie, że w toku negocjacji SLD zaproponuje, by na listach wyborczych Koalicji znaleźli się trzej b. premierzy z ramienia tego ugrupowania: Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także m.in. wiceprzewodniczący PE Bogusław Liberadzki, wieloletni eurodeputowany SLD Janusz Zemke oraz wiceszef Sojuszu Marek Balt.

Koalicja Europejska powstała na początku br. Jej utworzenie ogłosili na konferencji 1 lutego Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Radosław Sikorski, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Marek Belka i Kazimierz Marcinkiewicz, a wsparcie dla przedsięwzięcia wyraziła też Hanna Suchocka oraz Adam Rotfeld.

« 1 »

Polecamy

 • Gość
  16.02.2019 16:43
  czy trzeba nagłaśniać, co jakiś komuch powie?
  doceń 6
 • Tomaszszcz
  16.02.2019 17:15
  Ateista ż ateistami i lewakami.
  doceń 1
 • Stanisław_Miłosz
  16.02.2019 18:11
  European Union trzeba jak najszybciej rozwiązać wzgl. (by uniknąć szoku) wygasić, a na jej miejsce - w oparciu o zdrowe zasady chrześcijańskiego dziedzictwa cywilizacyjnego - powołać EUROPEAN COMMONWELTH.
  Polska i Węgry mogły by być państwami założycielskimi (Czech - na tym etapie - bym nie włączał, bo tam szwejki myślą po niemiecku).
 • Mj
  17.02.2019 05:07
  A więc wszystko przeciw PiS komuna nie odpuszcza

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama